„Jde to skloubit, ale je to náročné. Nicméně třeba výborný zápas s Novými Sady mi všechen ten čas vynahradil," usmíval se fotbalista s třiatřiceti ligovými starty v rozhovoru pro Deník.

Na jaře jste mi říkal, že si chcete dát od chytání pauzu. Jak jste se nakonec ocitl v Šumperku?
Byl tam nějaký první kontakt, protože se jim zranil brankář a měli jen kluka, který vyšel z dorostu. Ten potřebuje ještě nabrat nějaké zkušenosti, tak mě ukecali.

Opravdu první? Prý jste měl i nabídku z Valašského Meziříčí, které trénuje Michal Kovář.
Dobře, tak první kontakt se Šumperkem, abych to upřesnil (smích). Dlouho jsem všem odolával, ale v září už jsem neodolal.

Dětem v akademii se věnujete od rána do večera. Jde vše časově skloubit?
Jde to, ale je to náročné, protože už nejsem profesionální fotbalista a ve svém volnu tam ještě jezdím… Ale jsem v Šumperku domluvený, že jezdím jen na předzápasový trénink a pak na samotné utkání. Nicméně pak přijde výborný duel s Novými Sady a všechno to vynahradí.

Ten jste si užil?
Jasně, tím spíš, že to bylo v Olomouci. Hráli jsme s nimi minulý týden, na jejich hřišti trénuju s akademií, znám tam spoustu lidí. Byl jsem nadmíru spokojený, i když jsem dostal tři góly od mých bývalých spoluhráčů ze žáků. Myslím, že to kvalitou určitě nebyl zápas, ve kterém hrál poslední s předposledním. Byla to minimálně špice divize až třetí liga. Fakt se mi ten zápas líbil, protože to bylo nahoru dolů, všichni vydrželi běhat až do konce.

Novosadský kouč Karel Trnečka si však stěžoval, že jste jej vychytal.
Nechtěl mi ani podat ruku! Měl zavolat dřív a mohl jsem být třeba v Nových Sadech (smích).

Je to pro vás velký skok ze Sigmy do Šumperku?
Samozřejmě to skok je, ale i když si v akademii s patnáctkou stoupnu do brány, musím se sakra otáčet. To samé je v divizi.

Jak je na tom šumperský kádr? Trenér Zdeněk Opravil říkal, že mladí potřebují vyzrát, otrkat se.
Je pravda, že zkušení jsme jen já, Soukup a Filip Rozsíval, kterému je třiadvacet. Je to mladý, talentovaný kádr. Věřím, že tuto sezonu si kluci na soutěž zvyknou a příští rok to bude zase o něčem jiném.

Akademie? Pokroky budou vidět

Jak jste zatím spokojen s nově otevřenou akademií?
Rozjelo se to dobře, fungujeme přes měsíc, takže dolaďujeme ty organizační věci. Pro kluky je to hodně náročné, takže se v pondělí většinou věnujeme regeneraci a od středy do toho pořádně šlápneme. Myslím, že lidi okolo si na nás postupně zvykají, časem to bude ještě lepší.

Jak kluci vnímají ten přechod na víkendový zápas?
To víte, že si někteří kluci, kteří šli třeba z Jeseníku nebo Šumperku tady do Olomouce na hostování, pořád zvykají. Je to pro ně hodně tréninků, tomu objemu se musí přizpůsobit. Je to o zvyku, pak budou pokroky vidět.

To samé však platí pro vás trenéry, ne?
Samozřejmě, pro nás je to to samé. Klukům všechno ukazujeme, ale myslím, že jsme vytvořili zdatný realizační tým s Ivošem Gregovským a Martinem Kotůlkem. Ten posiluje snad s pěti skupinami naráz, to samé Honza Krajčovič. Já jsem naštěstí ještě doteď hrával, tak klukům zatím fyzicky stačíme (úsměv).