Olomouc – Velmi schopného zástupce nejlepšího střelce krajského přeboru Viléma Papici našli v týmu Nových Sadů. Vedoucí celek soutěže minulý týden proti Chválkovicím táhl hattrickem Jan Blaha a svůj bohatý gólový příspěvek zopakoval i proti Kralicím. Nadílka pro hosty z Prostějovska se v Olomouci nakonec zastavila na skóre 6:1.

11.10.2014

Fotbalisté Nových Sadů (ve žlutém) proti KralicímFoto: DENÍK/Stanislav Heloňa

„Mám to jak Pavel Vrba. Ten tam někoho dá a hned dává góly. Já jsem tam dal teď dvakrát Blážu pod hrot místo Vildy Papici a dvakrát se to vyplatilo. Dvakrát dal tři góly," usmíval se po utkání zkušený trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Destrukci Kralic odstartoval Blaha již v 18. minutě, když zaběhl za obranu a propálil brankáře Běhalíka, který si na míč sice sáhl, ale nezvládl jej vytěsnit mimo tři tyče. Za dalších šest minut poslal Alexa přízemní centr a na bližší tyči prudkým zakončením rozvlnil Blaha síť za Běhalíkem podruhé. Třetí trefu během necelých dvaceti minut přidal Blaha hlavou po standardce. Do poločasu mohl navíc stihnout Jan Blaha skórovat dokonce čtyřikrát. Jeho pomalé obhození brankáře však dokázal minutu před pauzou vykopnout téměř z brankové čáry obránce Kralic Novotný. I tak se ale skóre v prvním poločase ještě jednou měnilo. O čtvrtý gól se postaral z pokutového kopu kapitán Nových Sadů Miroslav Navrátil.

Po přestávce se Kralicím přece jen podařilo srovnat s domácími do určité míry krok, jenže hostující hráči dlouho čekali na gólový efekt, dvakrát zachránila Nové Sady tyč. Branka Kralic přišla až v 78. minutě za stavu 5:0, když nejprve v 77. minutě navyšoval Režný a vzápětí připsal čestný úspěch pro Kralice Jan Nečas. V poslední minutě využil přečíslení tři na jednoho novosadský Andreev, když vzal celou akci na sebe a nekompromisně prostřelil Běhalíka.

„Soupeři jsme chybami pomohli k vysokému vítězství. Je to pro nás krutý výsledek. První poločas nám vůbec nevyšel, do druhého poločasu jsem tam udělal nějaké změny. Řekli jsme si něco důrazně v kabině. U některých hráčů tam byl zbytečně velký respekt ze soupeře," zlobil se za úvodní část zápasu kouč Kralic Petr Gottwald a dodal: „Ve druhém poločase jsme si minimálně ten jeden gól, co jsme vstřelili, zasloužili. Pak už to byl mančaft, na kterém bylo vidět, že chce bojovat a něco s výsledkem udělat."

„Bylo důležité, že jsme dali rychle góly. Od soupeře bylo sympatické, že chtěl hrát a nezabetonoval to. Ve druhém poločase to bylo otevřené, pro diváka to bylo pěkné. Musím hráče pochválit, dali jsme šest gólů silnému soupeři," uznal trenér Trnečka. Ostřílený lodivod Nových Sadů bude mít příjemné starosti při skládání sestavy, příští týden očekává návrat kanonýra Viléma Papici.

„Blaha Vildu Papicu dvakrát skvěle zastoupil a i ostatní kluci se k němu přidali. Režný dal gól, měl tam další loženky. Je to dobré, že si vytváříme šance," spokojeně uzavřel Trnečka.

FK Nové Sady – FC Kralice na Hané 6:1 (4:0)

Branky: 18., 24. a 35. Blaha, 45. Navrátil z pen., 77. Režný, 90. Andreev – 78. Nečas. Rozhodčí: Juřátek – Gallo, Hampl.

Nové Sady: Svoboda – Kopp, Navrátil, Vacek, Hodis – Alexa (60. Andreev), Dvořák, Škoda, Dvorský (60. Maliňák) – Režný, Blaha (88. Ronza). Trenér: Karel Trnečka.

Kralice: Běhalík – Novotný (46. Dočkal), Martinka, Hlačík, Vitásek (59. Neoral) – Valtr, Répal (34. Kawij), Petržela (81. Šín), Nečas, Dostál – Lehký. Trenér: Petr Gottwald.

Autor: Stanislav Heloňa

Autor: Redakce