Vy jste si něco před zápasem řekl s Petrem Papouškem, nebo proč vás tak zasypával střelami ze všech možných vzdáleností?

Je pravda, že mě dneska hodně strašil. Před zápasem jsem věděl, že má dobrou střelu, v pár utkáních už jsem ho viděl, takže jsem si na něj dával pozor. Nijak zvlášť, ale věděl jsem to.

V prvním poločase to zkusil z dobrých 40 metrů, ta střela vám nadělala velké problémy, že?

Já to hlavně vůbec nečekal. Ani jsem se nedíval, kdo to centruje nebo střílí, kdybych se podíval, asi bych byl připravený. Spíš jsem čekal centr, ale naštěstí to zaplavalo pěkně (smích). Takové střely doprostřed jsou pro mě nejzrádnější, ty balony jsou hodně lehké a plavou, takže to bylo nepříjemné.

Jak byste ten zápas zhodnotil ze svého pohledu? Podle statistik vás Liberec přestřílel, ale nakonec máte čisté konto.

Já jsem hlavně rád, že se konečně trefil Ordži (Michal Ordoš, pozn. red.). Konečně to prolomil (smích). Už jsme si z něj dělali trochu srandu. Snad toho Kuliče ještě dotáhne. Ale hlavně jsme rádi za vítězství. Nechceme soutěž jenom dohrávat, pořád hrajeme o příčky. Chceme být co nejvýš.

V zápase jste měl hned několik dobrých zákroků, který z nich byl nejnáročnější?

Nejtěžší to asi bylo v prvním poločase, když jsem to tam vyrazil a obránci to pak naněkolikrát vykopávali. Pak jsme se o tom s Alešem Škerlem bavili. Já jsem řval, ať hraje a on mi to nechával. Bylo to takové malé nedorozumnění. Nakonec jsme to naštěstí nějak vykopali. Tohle byla asi největší šance Liberce.

V této sezoně jste odchytal třetí ligový zápas, potřetí to bylo za tři body, podruhé dokonce s nulou. Jak jste s tímto zatím spokojený?

Zatím jsem. Ale musím jít pořád dál a potvrzovat to. Za týden to totiž může být zase jinak.

Před sebou jste měl netypickou stoperskou dvojici, kterou utvořil Aleš Škerle s teprve šestnáctiletým Tomášem Kalasem. Bylo to na hře poznat, nebo si Kalas počínal jako zkukšený mazák?

Už při předzápasové přípravě jsem se o tom bavil s Tomášem Lovásikem, který s ním pár utkání v zimě odehrál. Řekl mi, že to bylo úplně v pohodě, že má dobrý výskok a že je hodně rychlý. Myslím si, že i dnes mu to vyšlo. Neměl co ztratit, mohl jenom překvapit, takže to zvládl na jedničku.

Teď jedete do Teplic, co od toho zápasu čekat?

Bude to zajímavý zápas, protože Teplice pořád o něco hrají. Všichni se na to těšíme a nebude to utkání o nic. Teplice musí vyhrát, z tohoto hlediska to bude sledované a díky tomu i zajímavé.