Jedním z vrcholů první poloviny sezony MSFL bude bezesporu středeční souboj 1. HFK Olomouc a SK Uničov – už jen kvůli pohledu na aktuální tabulku. Kdo by si před startem nového ročníku pomyslel, že do hanáckého derby půjde z lepší pozice právě Uničov, a ne ambiciózní Holice?

„To, že je Uničov první, není až zase takové překvapení. Mají kvalitní, zkušený a stabilizovaný kádr. V posledních zápasech se jim daří,“ uvedl na adresu svého středečního soka trenér Holice Oldřich Machala.

Jeho tým půjde jako do každého domácího zápasu z pozice velkého favorita. S Uničovem, který je po šesti zápasech stále bez porážky a má na svém kontě čtrnáct bodů, to ale rozhodně nebude mít lehké. Těžko se dá očekávat podobný souboj jako na jaře, když Holice Uničov rozprášila 4:1.

„Takový výsledek rozhodně nechceme zopakovat. Musíme být ale lépe koncentrovaní a musíme si dát pozor na to, abychom rychle neinkasovali, což by nám hodně zkomplikovalo život,“ ví asistent uničovského trenéra Machálka Pavel Habusta.

Holice sice po dvou klopýtnutích se Slováckem B (prohra 1:2) a Frýdkem-Místkem (remíza 1:1) dokázala v sobotu porazit béčko Zlína, na tři body se ale celkem nadřela. Vítězství Hanáků zařídil Dominik Richter, který byl jediným střelcem zápasu.

Trenéru Machalovi znovu chyběl tvůrce hry Ladislav Onofrej a stoprocentně v pořádku nebyl ani záložník David Bednář. „David už je v pořádku a bude k dispozici. S Lacem Onofrejem ale stále nebudeme moci počítat,“ prozradil trenér Holice.

„Onofrej je pro ně klíčový hráč. Na něm to tam hodně leží a jeho absence je určitě znát. Sice naposledy Holice vyhrála 1:0, ale hodně se její hráči nadřou na gól,“ všiml si uničovský asistent Habusta, který přiznává, že s absencí slovenského záložníka šance jeho týmu vzrůstají.

Na straně Uničova bude chybět zraněný Večeřa, jinak má ale trenér Miloslav Machálek k dispozici kompletní tým.

Holice se i přes některé problémy bude chtít prezentovat svojí tradiční pohlednou hrou, která dokáže bavit diváky. „Budeme hrát jako vždy naši hru a pokusíme se dostat soupeře pod tlak,“ nastínil Machala.

Souboj druhé Holice s prvním Uničovem začíná na stadionu na olomouckém předměstí ve středu v 16.30.

Béčko Sigmy povede proti Sulku Kotůlek

Olomoucká juniorka nastoupí do derby proti Zábřehu netradičně pod vedením Martina Kotůlka. Hlavní trenér rezervy Sigmy Václav Jílek je totiž na fotbalovém školení.

„Všechno jsme ale prokonzultovali přes telefon a moc variant ke složení sestavy stejně není,“ říká Kotůlek, který v olomouckém klubu působí jako asistent trenéra Zdeňka Psotky u prvního týmu. Juniorka Sigmy v neděli nedokázala porazit Slovácko B, a to ani když měla v sestavě borce, jakými jsou Adam Varadi, Jan Schulmeister nebo Lukáš Bajer.

„Ti hráči, kteří nám pomáhali v neděli, už ve středu hrát nebudou. Příležitost dostanou mladší hráči juniorky,“ uvedl Kotůlek, který věří, že si jeho tým připíše v prestižním souboji se Zábřehem tři body a odčiní tak remízu z posledního kola a také předešlou porážku 0:5 v Břeclavi.

„Doufám, že předvedeme dobrý fotbal a že se bude na co dívat. Chceme samozřejmě zvítězit,“ konstatuje Kotůlek.

V Zábřehu si mohou před duelem opakovat notoricky známou písničku: předehrávku Moravskoslezské fotbalové ligy absolvuje Zábřeh bez řady hráčů, jiní nastoupí zranění.

Zábřežské Sulko hraje ve středu na Sigmě, ovšem s trochou nadsázky by stačilo, kdyby na Andrův stadion vyrazily ze Zábřehu tři čtyři auta.

„Budeme mít celkem problém dát dohromady jedenáctku, naskočit tak musí i ti, co by ještě potřebovali pár dní na uzdravení,“ přiznává Jiří Balcárek, kouč Sulka.

Na operaci kolene čeká Michalčák, z neděle má pěti stehy sešité lýtko Šichor, zánět sedacího nervu má Šalamoun, bolavá záda možná nepustí do hry Chlebka, Kulíšek s Jirkou Barcalem asi nastoupí, ale jen proto, že Sulko nemá jiných hráčů. Sulko v neděli padlo doma s Rosicemi, což byla nečekaná ztráta. Minusové body může vynulovat se Sigmou.

„Sigma je výborný tým, silný na míči, nešetří pohybem, ale funguje mu to jen po šestnáctku, má potíže s proměňováním šancí,“ míní Balcárek.

Do dalších úvah a analýz ohledne Sulka na Sigmě se Balcárek ve světle personálních potíží s týmem moc pouštět nechce.

„Je jasné, že si přeju uspět. Ale spíše se zabývám tím, s kým vůbec budu hrát. Ale na zápas se jinak těším, hraje se na hlavní ploše, pro řadu hráčů to bude zážitek,“ dodává Balcárek.

Souboj juniorky Sigmy a Sulka Zábřeh startuje na Andrově stadionu v Olomouci ve středu v 16.30.

MIROSLAV MAZAL, JAN KASTNER