V pohárové cestě stojí soupeř, jenž se nachází na osmé příčce tabulky.

„Teplice v uvozovkách o nic nehrají, nejsou v sestupovém pásmu ani na pohárových příčkách. V klidném středu hrají hlavně o sebe. To je jejich devíza, jsou uvolnění, bez tlaku,“ analyzuje svého soka kouč Hanáků Václav Jílek, jemuž se zamlouvá mix severočeského kádru.

„Mají zkušenosti v podobě Rezka, Kroba či Ljevakoviče, ale i mladé hráče, jako je třeba devatenáctiletý Žitný, který do toho naskočil rovnýma nohama a hned dává branky.“

To Olomouc má se střílením branek v poslední době problém, na jaře se z gólu radovala jen osmkrát.

A problém by v Teplicích mohla mít i na opačné straně hřiště, neboť jí bude chybět Lukáš Kalvach. Klíčový záložník si odpyká jednozápasový trest za vyloučení z duelu proti Baníku.

„Pokud pomýšlíme na pohárové příčky, musíme být schopni jednoho hráče nahradit. Něco jiného by bylo, kdyby vypadli třeba tři nebo čtyři hráči. Jsou tady ale jiní, kteří jsou schopni Kalviho na jeden zápas nahradit,“ říká trenér, který podruhé za sebou usedne pouze na tribunu.

Na teplickém stadionu to však bude mít složitější než na Andrově.

„Uvědomuji si, že to bude úplně jiná situace. Budu dál od lavičky, ale Laco (Onofrej) má plnou důvěru. O fotbale přemýšlíme hodně podobně,“ uzavírá Václav Jílek.