Rozjetou Modrou lavinu po třech výhrách v řadě před týdnem zbrzdila domácí remíza s Brnem. Jinak by šli Hanáci do souboje s Mladou Boleslaví z prvního místa tabulky. Takto jim patří třetí příčka. Domácí jsou po sérii zranění až desátí. Stihli už vyměnit trenéra a naposledy remizovali v Ostravě s Baníkem, přestože prohrávali o dvě branky.

„Naším cílem je poskočit do vyšších pater ligové tabulky. Čeká nás však ambiciózní mužstvo, které netají touhu probojovat se do evropských pohárů," řekl před utkáním proti Olomouci trenér Boleslavi Ladislav Minář, který po sedmém kole vystřídal Miroslava Koubka. Trenér, jenž pochází ze Zlínska, má na Sigmu dobré vzpomínky. Když vedl Mladou Boleslav na konci sezony 2010/11 po Karlu Stannerovi, vyhrál s týmem domácí pohár, přičemž ve finále vyhrál po penaltovém rozstřelu právě nad Olomoucí.

Boleslavská marodka

Mužstvo Boleslavi se od té doby poněkud změnilo. Především zdravotní stav udělal ze základní sestavy trhací kalendář. Kvůli pochroumanému kolenu chybí talentovaný, ovšem od zmíněného pohárového finále mezi olomouckými fanoušky velmi nepopulární útočník Jan Chramosta. Stejné zranění vyřadilo ze hry i další výraznou postavu Boleslavi, obránce Adriana Rolka. Ze zdravotních důvodů nenastoupí ani další stoper Smejkal a záložník Zahustel.

„Se změnou trenéra se samozřejmě určité věci v mužstvu mění. Viděli jsme poslední zápas na Baníku. Hlavně na domácí půdě se Boleslav prezentovala přímočarou hrou s obrovským nasazením a bojovností. To očekáváme i tentokrát," uvedl k soupeři trenér Sigmy Roman Pivarník, pro nějž bude nejdůležitější, aby Sigma výkonem navázala na předchozí dvě výhry venku – v Ostravě a na Spartě.

Kdo nahradí Škerleho?

„Soupeře sledujeme, ale v rámci přípravy se zaměřujeme jen na několik věcí, spíš se soustředíme na naši hru. Víme, že pokud se dostaneme dobře do zápasu a dokážeme dobře kombinovat, tak je to pak hlavně o nás a ne o soupeři," řekl Pivarník, který bude muset řešit ožehavou otázku v zadních řadách: Kdo nahradí Aleše Škerleho, jenž bude odpykávat disciplinární trest za vyloučení proti Brnu?

„V úvodu sezony jsme měli také problémy na postu stopera a zvládli jsme to, tak snad to zvládneme i tentokrát. Alternativ máme několik. Je tam Rossi, Šindelář nebo Golban. Bylo by ale zbytečné říkat to soupeři dopředu. Ať přemýšlí," usmál se Pivarník.

S největší pravděpodobností za Škerleho zaskočí jeden z prvních dvou jmenovaných fotbalistů. Daniel Rossi dohrál jako stoper zmiňovaný duel s Brnem. Pokud by na tomto postu hrál i tentokrát, nastoupil by vpravo zkušený Janotka. Jednadvacetiletý Martin Šindelář na druhou stranu obstál při problémech se stopery na začátku soutěže.

Buď jak buď, Pivarník připustil, že ztráta kapitána je pro tým nepříjemnou komplikací.

„Jak velký problém to pro nás bude, ukáže až samotný zápas. Věřím, že hráč, který nastoupí místo něj, si s tím dokáže poradit," dodal optimisticky.

I přes přetrvávající nestabilitu v zadních řadách měla totiž Sigma po devíti odehraných zápasech spolu se Slavií nejlepší defenzivu v lize. Oba týmy dostaly jen sedm branek.

Až se na mysl vkrádá otázka, jak to bude vypadat, až se olomoucká obrana konečně ustálí.

„Pravděpodobně nějaký gól občas dostaneme," culil se Pivarník. „Věřím ale, že jich bude co nejméně. Poctivě musí bránit celé mužstvo, stejně jako celé mužstvo musí útočit," dodal už vážně.

Vzpomínka na parádní obrat

Pokud by jeho svěřenci útočili tak, jako v posledním vzájemném utkání s Mladou Boleslaví, nikdo by se na Hané asi nezlobil. Na jaře Sigma vyhrála ve městě automobilů po zázračném obratu 3:2 a udělala jeden z rozhodujících kroků za záchranou v soutěži. Obzvláště podařený večer zažil záložník Martin Pospíšil, jenž vstřelil své první dvě ligové branky v životě. Zda na skvělé představení naváže, se dozvíme už v sobotu večer.