Koneckonců, post pravého obránce pro Varadiho úplnou novinkou není. Několik zápasů na pravém beku odehrál již v dresu Baníku a v zimě jej na tomto postu zkoušel i Roman Pivarník. „Celý týden jsem na to trénoval. Nemám s tím problém. Když je třeba, tak tam zaskočím," ujišťoval ostravský odchovanec.

Prokletí domácích zápasu se Spartou jste sice neprolomili, ale bod je pro vás v této chvíli asi úspěchem. Souhlasíte?

Tak bod se Spartou je určitě dobrý, ale vedli jsme a myslím, že jsme dnes mohli pomýšlet i na výhru. Podle mě jsme na to měli.

Spartu jste do mnoha šancí nepustili. Na co jste se nejvíc připravovali?

Připravovali jsme se na jejich ofenzivu, hlavně na levou stranu a na jejich držení míče. Myslím, že jsme to celkem pokryli a Sparta zas tolik šancí neměla. Kdybychom dotáhli nějakou akci do konce, mohli jsme vyhrát. Ale ta remíza tomu asi slušela.

Pro mnohé fanoušky jistě bylo překvapením, že jste nastoupil na pravém kraji obrany. Překvapilo to i vás?

Překvapilo, ale celý týden jsem to trénoval, takže jsem tušil, že tam budu. Já s tím problém nemám. Když mě tam trenér potřebuje, tak tam zaskočím.

Jaké byly souboje s Ladislavem Krejčím?

Je hodně rychlý a vždycky se to píchne. Měl jsem strach, abych mu tam nestrčil nohy a nebyl faul za kartu. Ale jinak to bylo dobré.

Oproti očekáváním jste možná ani tolik práce neměl. Překvapilo vás to?

Ani ne. Snažil jsem se dostupovat k tomu kraji, takže on ani neměl moc místa, aby mu to tam dali. Spíš to hráli přes střed nebo druhou stranu, což bylo dobře.

Generální manažer Psotka se přesunul na lavičku. Byl uplynulý týden pro vás specifický?

Ne. Měli jsme standardní tréninky, jako míváme. My trenéra Psotku známe už z dřívějška, takže to bylo v pohodě.

Přinesl Zdeněk Psotka do týmu ten pověstný nový impulz?

Dalo by se říct, že ano, když jsme remizovali se Spartou.

Hráli jste velkou část zápasu bez míče. Bralo vám to hodně sil?

Neřekl bych sil. Šlo spíš o to, že se tím Sparta dostávala do tlaku a měla standardní situace. Zaplaťpánbůh, že nám to tam na konci nespadlo a že jsme to ubránili.

Dodá vám remíza a dobrý výkon větší sebevědomí do zbylých dvou kol?

Doufám, že nás to nakopne. Potřebujeme už vyhrát. Snad ty poslední dvě utkání vyhrajeme a v tabulce se posuneme tam, kam patříme.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK