„Bylo to paradoxně těžší utkání, než minule v Určicích,“ prohlásil kouč Sedláček. Jeho tým sice na půdě Určic v minulém kole prohrál 2:4, o výhru se ale Litovel připravila spíš sama svými chybami než přičiněním soupeře.

Tentokráte ale jeho tým předvedl mnohem disciplinovanější výkon. Především ve druhé půli Litovel výborně bránila a Holice na její defenzivu nedokázal najít úspěšný recept. „Dobrým taktickým výkonem a presinkem jsme soupeře do ničeho nepustili. Prvním poločas měl sice soupeř dvě šance, to ale bylo po našich velkých chybách,“ uvedl Sedláček.

První minuty zápasu patřily Holici. Ta svým pohybem a kombinační hrou přehrávala Litovel a vypracovala si také dvě tutovky. Nejprve mohl skórovat Hapal. Ten ale po přízemním centru Čižmára z levé strany trefil zblízka břevno a s následnou dorážkou si už poradil gólman Urbánek. O pár minut později přišla další rychlá akce po křídle. Prudký centr Kouřila ovšem nehlídaný Bahounek na malém vápně do brány usměrnit nedokázal a Litovel o několik minut později trestala.

Míč se po tvrdém souboji před pokutovým územím odrazil k Fišarovi, ten chytře oklamal obránce a technickou střelou přesně k tyči poslal svůj tým do vedení. „V prvním poločase jsme nedali vyložené šance, což ovlivnilo celé utkání. Navíc se myslím, že gól Litovle padl po faulu soupeře,“ stěžoval si domácí trenér Derco.

Neujal se ani volej Čižmára

Jeho tým měl na konci ještě jednu nadějnou příležitost, volej Čižmára ale ztečoval na roh Jindra. V tento moment asi málokoho napadlo, že se jedná o poslední větší šanci Holice v utkání.

Ve druhé půli Litovel totiž naprosto uzamkla své pokutové území a z výjimkou několika standardních situací svému soupeři nic nedovolila.

„Chtěli jsme hrát pořád aktivně dopředu, napadat beky, aby nerozehrávali míče a jenom je nakopávali dopředu, což se nám stoprocentně vyplatilo. Soupeře jsme prakticky nenechali rozehrát a nepustili jej do žádné šance,“ pochvaloval si úspěšnou taktiku Sedláček.

„Litovel měla dobře postavený obraný blok. Snažili jsme se sice hrát, ale už to nemělo tu kvalitu jako v prvním poločase a ta kombinační hra, kterou jsme se dostávali do šancí, už nebyla taková,“ mrzelo holického lodivoda Derca.

„Na druhou stranu, ty šance, které jsme si vytvořili v první půli by se měli proměňovat. Kdybychom je dali, zápas se vyvíjel úplně jiným směrem,“ litoval domácí kouč. „Každopádně dnešní utkání ukázalo některým hráčům ,kdo na to má, a kdo ne,“ dodal Derco, jehož tým nepotvrdil vysoké vítězství z Velkých Losin a poprvé na jaře padl.

ONDŘEJ KAŠLÍK

1. HFK Olomouc B – TJ Tatran Litovel 0:1 (0:1)

Branka: 36. Fišara. Rozhodčí: Vodák – Januš, Vachutka. ŽK: Kouřil – Fišara. Diváků: 150.
HFK B: Pavelka – Vykydal, Vacek, Jíša, Bahounek – Krumpolc (72. Karas), Kouřil, Svozil, Čižmár – Hapal, Grézl (81. Pezzotti). Trenér: Jiří Derco.
Litovel: Urbánek – Planička, Krátký, Jindra, Miklánek – Čep (88. Debnár), Kvapil, Fišara, Šrom (82. Seyfried) – Mráček, Šilberský (85. Coufal). Trenér: Roman Sedláček.