Trenéři Sigmy mohli tradičně spoléhat i na některé hráče z áčka. V základní sestavě nastoupil stoper Škerle, levý obránce Vepřek, sprinteři Štěpán s Pulkertem nebo útočník Hubník. "Na těch hráčích bylo vidět už na ranním rozcvičení, že chtějí hrát," chválil přístup áčkařů trenér olomouckých Balcárek.

SK Sigma Olomouc B - Vítkovice 3:0 (2:0)

Úvodní minuty důležitého boje o záchranu byly svázány přílišnou opatrností. Oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany, hosté se spoléhali na góly zavánějící standardní situace, kde uplatňovali svou výškovou převahu. Jenže zakončení Valáška, stejně jako tvrdá střela Nováka, těsně minuly cíl. "Věděli jsme, že standardky Vítkovic jsou nebezpečné. Měli jsme jen dva vysoké hráče," podotkl Balcárek. Nejhezčí moment utkání se ale odehrál na druhé straně. Tomáš Hořava vybojoval před pokutovým územím míč a nechytatelnou pumelicí pod břevno otevřel v 38. minutě skóre. "Míč mi skákal. Byla to dobrá střelecká pozice," popsal skromně svoji branku osmnáctiletý záložník.

Za dvě minuty bylo s hosty ještě hůř. Na kolmici dalšího mladíka Nepožitka si zaběhl Hubník, nasadil blafák brankáři Kellovi, ten stačil útočníka Sigmy poslat k zemi. Rozhodčí Hrubeš poslal Kella pro změnu do sprch. Pokutový kop umocněný červenou kartou. Náhradní gólman Vaclík, který se oblékal pět minut, si po úspěšné exekuci Škerleho penalty na první zákrok musel počkat - 2:0. "Jasná červená. Vynikající skrytá přihrávka Nepožitka," měl jasno Augustin Chromý.

Druhý poločas byl ve znamení hanácké převahy. Oslabené Vítkovice sice stále hrozily ze standardek, ale když dlouhý aut Kopeckého zpracoval v poklidu ve vápně střídající Šultes, otočil se a vymetl pavučinky ve vítkovické bráně, nebylo pochyb o majiteli životně důležitých tří bodů. To si pak všemožně bráněný Pulkert mohl dovolit luxus v podobě dvou spálených tutovek, po příhrách Šultese. "Byly tam další šance. Dvakrát Šultes s Pulkertem. Šultes ukazuje kvalitu. Hráčům jsme nezdůrazňovali, že se hraje o šest bodů. To v minulosti nedopadlo dobře," dodal Chromý. "Zcela zasloužené vítězství," doplnil Balcárek.

Branky: 38. Hořava, 44. Škerle (pen.), 68. Šultes. ŽK: Vepřek, Pulkert (oba Sigma). ČK: 39. Kello (Vítkovice). Rozhodčí: Hrubeš - Možíš, Tacina. Diváci: 401.
Sigma B: Černý - Kopecký, Bodeček, Škerle, Vepřek - Štěpán (84. König), Hořava, Nepožitek, Pulkert - Hubník (57. Šultes), Petr (73. Horák). Trenéři Jiří Balcárek a Augustin Chromý.