Už další ligový zápas o bytí a nebytí juniorky ve druhé lize hodně napoví, hraje doma proti Vítkovicím. Béčko Sigmy cestovalo do Blšan bez potrestaného útočníka Pavla Šultese (stop za 4 žluté). Místo něj hrál na hrotu s Alešem Chmelíčkem Jakub Petr. Ale už v 9. minutě musel hostující tým poprvé střídat, právě Chmelíček odstoupil s pochroumanými třísly. Možná i to mělo vliv na ne příliš dobrý výkon juniorky v prvním poločase. "Začátek zápasu jsme nezvládli. V první půlce se nám moc nedařilo, neměli jsme odražené míče, nebylo to dobré," řekl trenér SK Sigma Olomouc B Jiří Balcárek.

V útoku by musel improvizovat. "Určitě nám chyběl Šultes, který na hrotu dokáže vyhrát hodně osobních soubojů," podotkl Balcárek. Juniorka po prvním poločase prohrávala 0:1. V 58. minutě vystřelil zdálky Hořava, ale o čtyři minuty později přidali domácí druhou branku. "Byla škoda, že jsme nerozhodný stav neudrželi a hodně rychle dostali další gól," uvedl Balcárek. Hanákům zbývalo ještě třicet minut k tomu, aby s výsledkem ještě něco udělali. Jenže na rozdíl od domácích branku dát nemohli. "Měli jsme dvě vyložené šance na srovnání. Petr a Nepožitek šli sami na gólmana, ale branku se jim dát nepodařilo," podotkl Balcárek.

Záložní tým olomoucké Sigmy hraje o udržení a už další ligový zápas pro něj bude klíčový. V pondělí nastoupí béčko doma proti Vítkovicím. "To je pro nás hodně důležitý zápas, ten musíme zvládnout," podotkl Balcárek.