Sezonu si prodloužilo několik hráčů v čele s Rýdelem nebo Škerlem, kteří za juniorku hráli už naposledy v Jihlavě. Béčko hraje ze závěrečných tří zápasů dvakrát doma a k udržení by mu mělo stačit relativně málo– vyhrát obě domácí utkání. Ale lehké to nebude už dnes, kdy na Andrově stadionu hraje Hradec Králové. „Čeká nás silný soupeř, vždyť Hradec Králové porazil minulý týden jedenadvacítku. V boji o záchranu je teď pro nás důležité neztrácet už doma žádné body,“ řekl trenér Sigmy B Jiří Balcárek.

Hradec Králové patří mezi silnější týmy druhé ligy, navíc je to celek, který dokáže více bodů získávat venku než doma. „Je to nevyzpytatelný soupeř. Umí porazit i ztratit s každým. Bude to složité, musíme si dát pozor na hradecké brejky a standardní situace,“ podotkl Balcárek. Standardky mají mimo jiné v Hradci Králové na starosti i dva hráči, které olomoucký divák dobře zná. Záložníci Michal Šmarda a Tomáš Bouška v SK Sigma Olomouc před časem působili. Olomoucká sestava by měla být podobná té, která hrála v předchozím kole v Jihlavě. Z posil z áčka vypadne stoper Lukáš Bodeček, který si právě v Jihlavě zlomil nos.

Proti Hradci by měli nastoupit áčkaři Škerle, Rýdel, Pulkert nebo V. Schulmeister. „Že by byli kluci naštvaní, že hrají za béčko, to si nemyslím. Jsou dobře placeni za to, že hrají fotbal, je to jejich živobytí. Už v Jihlavě ukázali, že chtějí juniorce pomoci se záchranou,“ uvedl Balcárek. Po skončení prvoligové sezony se vybraní hráči přesunuli do béčka, takže tým může být o něco sehranější. „Trénovali jsme spolu celý týden, mělo by se to projevit,“ řekl Balcárek. Také si nemyslím, že by hráči mohli být psychicky unaveni z dalšího boje o záchranu. „Myslím, že ne. Spíše z nich spadl balvan, že splnili to podstatné, zachránili áčko. Takže by měli být uvolnění,“ řekl Balcárek. Zápas začíná v 15 hodin.