Olomoucký tým nastoupil na půdě favorita v hodně mladé sestavě a zkušené mužstvo Třince, které má přímé ambice na postup do druhé ligy, chtělo ze zápasu jedině tři body. V případě domácího celku se však jednalo o jarní premiéru na přírodní trávě. „Na rozdíl od nás už olomoučtí hráči na přírodní trávě byli, takže v tom vidím velkou výhodu hostujícího týmu. Z utkání mám obavy, čeká nás kvalitní soupeř, adaptovaný na trávu," prohlásil před utkáním třinecký trenér Miroslav Kouřil.

A jeho obavy se začaly brzy naplňovat.

Hosté se v prvním poločase dostali do několika šancí, když hned ve dvou neuspěl Nešický a po jedné příležitosti měli i Holub s Rolincem. „My jsme byli v prvním poločase více u míče, šance jsme ale nedokázali důrazně zakončit. Domácí hrozili ze standardních situací, ve kterých jsou velice silní," konstatoval trenér olomoucké rezervy Augustin Chromý.

Po změně stran se však jeho svěřenci dočkali zaslouženého vítězného gólu, když se po přihrávce Texla střelou k tyči prosadil Aleš Nešický. „Pak už domácí spíše jen nakopávali, musím velice pochválit naše stopery Štěrbu se Svozilem, kteří absolvovali snad čtyřicet hlavičkových soubojů. Nakonec to na hranci sebeobětování zvládli," vyzdvihl trenér Chromý výkon olomoucké obrany.

„Kluci dali do hry srdíčko a předvedli perfektní týmový výkon. Těší mě kvalitní hra směrem dozadu, protože mladé hráče to táhne dopředu a defenzivu často podceňují. V obraně jsme předvedli opravdu srdnatý výkon," dodal trenér Chromý.

FK Fotbal Třinec – SK Sigma Olomouc B 0:1 (0:0)

Branka: 52. Nešický. Rozhodčí: Santarius – Priesol, Cieslar. ŽK: Čtvrtníček Motyčka – Vavřík. Diváků: 426.

Třinec: Lipčák – Lisický (26. Kyselý), Cigánek, Švec, Eismann – Malíř (70. Klimas), Motyčka, Hupka, Juřena – Čtvrtníček, Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.

Olomouc B: Blaha – Vavřík, Svozil, Štěrba, Falta – Holub (87. Bernard), Habusta, Nešický (81. P. Ševčík), Texl, Zahradníček – Rolinc (74. Klesnil). Trenéři: Augustin Chromý a Jiří Derco