„Přesto, že jsme střídali brankáře a levého beka, protože jsme pořád v přípravě, tak jsem rád, že jsme vzadu udrželi nulu. To je vždycky předpoklad dobrého výsledku," liboval si trenér olomoucké rezervy Augustin Chromý, jenž využil i čtyři hráče z A-mužstva.

Sigma šla do vedení již v páté minutě. Po Texlem rozehrané standardní situaci se odražený balon dostal k Jakubu Habustovi, který jej nekompromisně napálil do sítě.

Za deset minut Olomoučané svůj náskok zdvojnásobili. Petr Ševčík chytrou kolmicí vysunul Jiřího Texla a kapitán Chromého výběru mířil přesně na vzdálenější tyč.

„Máme šikovné hráče dopředu, kteří jsou schopni něco vymyslet. A já jim věřím, že nějaký gól vždy dají a směrem dopředu to zvládnou. A pokud ne, tak by bylo dobré, aby zápas skončil remízou," prohlásil Augustin Chromý.

„V minulých zápasech jsme měli v defenzivě okénka, což se mi nelíbilo. Proti Znojmu jsme k tomu zase měli blízko, třeba na konci prvního poločasu. Ale líbilo se mi, že v závěru to už hráči chytře dohrávali. V tomto musíme pokračovat a nabírat zkušenosti, abychom byli schopni ve druhé lize konkurovat těm výborným mužstvům," doplnil.

Po přestávce přidalo béčko Sigmy ještě jeden zásah. Aktivní Hladík v 63. minutě obelstil gólmana a předložil před prázdnou branku Jakubu Rolincovi. Střídající útočník tak už měl před sebou velice snadnou úlohu.

Sám Jan Hladík se ještě předtím mohl také zapsat do střelecké listiny. Nejprve však z úhlu otřel míč pouze o boční síť a poté lízl spojnici břevna a tyče odkryté znojemské svatyně.

Mrzet ho to ale příliš nemuselo. Když brankář Spurný skvěle zneškodnil nebezpečný přímý kop, jednu z mála znojemských šancí, mohli Hanáci kromě vítězství slavit i první čistý štít v přípavě.

Kvalitu soupeře uznal také kouč Znojma a bývalá opora Sigmy v jedné osobě Radim Kučera.

„Béčko Sigmy nás předčilo ve všech směrech, v technice, v důrazu i ve fyzické kondici. Všechny atributy byly na jejich straně. Na naší straně mám akorát poznatek, že čtrnáct dnů do ligy budeme muset na všem zapracovat," posteskl si.

„Budu mít k dispozici dévédéčko, což je jediná výhoda z tohoto utkání. Budu moct klukům ukázat, jak vypadali oproti hráčům Sigmy," dodal.

Olomoucká rezerva sice získala třígólovou výhru, její kormidelník ji však nechtěl přeceňovat.

„Je to dobré pro sebevědomí hráčů, i když jim samozřejmě zdůrazním a bude to tak, že mistrovské utkání ve druhé lize je úplně něco jiného, než odehrát přípravu. V lize to budou možná dvakrát, možná třikrát těžší zápasy, to si musíme uvědomit," má jasno Augustin Chromý, který své svěřence ale také pochválil za týmový výkon.

SK Sigma Olomouc B – 1. SC Znojmo FK 3:0 (2:0)

Branky: 5. Habusta, 15. Texl, 63. Rolinc.

Olomouc B: Blaha (46. Spurný) – Texl, O. Ševčík, Šindelář, Jemelka (46. Hýbl) – Habusta (84. Yunis), Kalvach (72. Richter) – Hladík (64. Schmidt), P. Ševčík (83. Vichta), Falta (77. Buchvaldek) – Chorý (58. Rolinc). Trenér: Augustin Chromý.

Znojmo: Veselý – Žondra (63. Ledecký), Hříbek, Piroch (46. Serenkov), Mezlík, Zezula (63. Odehnal), Helísek, Kostorek (46. Okleštěk), Šumbera, Njire, Nepožitek. Trenér: Radim Kučera.

Autor: Petr Komárek