Za tým juniorky Sigmy nastoupil i slovenský fotbalista Oliver Špilár, který je na Hané na testech. Hrotový útočník se však gólově prosadit nedokázal. Jediný přesný zásah si v prvním poločase připsal Chlebek, který míč do ostravské sítě zametl po centru Můčky.

Hosté srovnali ve druhém poločase ze standardní situace a zápas tak skončil smírně 1:1. „Hráčům jsem říkal, že zápas má kondiční charakter a byl jsem spokojený s tím, jak k tomu přistoupili," pochvaloval si trenér Sigmy Augustin Chromý, který do utkání nasadil šest dorostenců.

Následný souboj béček Sigmy a Baníku snesl na startu přípravy přísná měřítka. Domácí tým se v prvním poločase prosadil hned dvakrát, když v obou případech míč do hostující svatyně dopravil Rolinc.

Olomoucký brankář Reichl udržel čisté konto a Sigma B tak po dobrém výkonu zvítězila 2:0.

Trenéři mohli být s úvodními zápasy přípravy spokojeni. „Chtěl bych poděkovat pracovníkům venkovního úseku za to, jak nám připravili hřiště. Když zavzpomínám na dřívější časy a na zápasy na škváře, tak to se s podmínkami, které máme tady na umělé trávě, vůbec nedá srovnávat. I díky povrchu se mohl v tomto období hrát tak dobrý fotbal," pousmál se trenér Chromý.

SK Sigma Olomouc jun. – FC Baník Ostrava jun. 1:1 (1:0)

Branka Sigmy: 29. Chlebek.

Olomouc jun.: Arbeit – F. Přikryl, Svozil, Štěrba, Můčka (83. Chlebek) – Chlebek (78. Studený), Štětina, P. Ševčík (64. Hýbl), Bača – Schmidt, Špilár. Trenér: Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – FC Baník Ostrava B 2:0 (2:0)

Branky: 14. a 44. Rolinc.

Olomouc B: Reichl – Vavřík, Ješko, Soušek, Machalický – Hladík (65. Studený), Pančochář, Bernard, Zahradníček (80. Hýbl) – Heinz, Rolinc. Trenér: Jiří Derco.