Sobotní výsledky druhé fotbalové ligy nahrály Hulínu do karet a hráči Spartaku tak mohli odehrát zápas v Olomouci bez nervů, protože věděli, že jsou definitivně zachráněni. V týmu domácí Sigmy B zase chyběli zkušení hráči z A-týmu a tak bylo k vidění velmi vyrovnané utkání.

Hulín hrál ze zajištěné obrany a dostával se do rychlých protiútoků. Jenže střela Pacla se mezi tři tyče nevešla a unikající útočník Otruba zase nezakončil dostatečně razantně. Mladí útočníci Sigmy se proti koncentrované obraně Hulína nedokázali prosadit, jejich akce brankáře Štěpána příliš neohrozily.

Utkání, které se hrálo v úmorném vedru, se branky v prvním poločase nedočkalo. Na začátku druhé půle mohl otevřít skóre ze nadějné standardní situce Tomáš Nuc, ale jeho střela šla těsně vedle šibenice.

Vavřík trefil pouze břevno

Ve druhé půli se hra přelévala ze strany na stranu, ale hosté se většinou snažili o střely z dálky a domácím zase chyběl v koncovce klid. Největší šanci Sigmy měl v 66. minutě Vavřík, který hlavou trefil břevno, od kterého se míč odrazil zřejmě pouze na brankovou čáru. I přes protesty domácích se pokračovalo ve hře.

Hosté se na rozhodčího zlobili o pár minut později, když jeden z olomouckých fotbalistů zahrál v pokutovém území rukou. Jenže píšťalka sudího zůstala němá. „Z našeho pohledu tam ta ruka byla, ale my jsme už zažili tolik momentů, kdy to rozhodčí nechal, takže to necháváme na něm. Bohužel penaltu nezapískal,“ řekl k situaci trenér Hulína Josef Pospíšil.

Ze závěrečného tlaku už domácí gól nevstřelili a utkání tak skončilo bez branek. Mladý gólman Sigmy Michal Reichl mohl hned při své premiéře slavit čisté konto.

„Měl jsem k dispozici prakticky deset hráčů a z toho Víťa Štetina musel střídat a Lukáš Chlebek měl problémy s tříslem. Utkání bylo pěkné a šance byly na obou stranách, takže myslím, že remíza je zasloužená,“ prohlásil po utkání olomoucký trenér Augustin Chromý.

„S bodem ale především s předvedenou hrou jsme spokojení. Narazili jsme na výborné mužstvo juniorky Olomouce a potvrdili jsme, že se herně zvedáme,“ řekl k zápasu trenér Hulína Pospíšil.

Sigma B tak v letošním ročníku nasbírala 42 bodů a skončí nejhůře na šestém místě. „Jsem rád, že jsme si udrželi naši sérii bez porážky, která čítá dvanáct zápasů. To je krásné. V tabulce pravdy jsem v kladných číslech, takže jsem spokojený, protože po podzimu jsme měli asi mínus dvanáct,“ řekl Chromý po posledním zápase sezony.

SK Sigma Olomouc B – SK Spartak Hulín 0:0

Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Páral. ŽK: Chlebek, Vavřík, Nekuda, Machalický – Laciga. Diváci: 140.
SK Sigma B: Reichl – Hajčík, Ulma, Koutný, Machalický – Vavřík (88. F. Přikryl), Štětina (46. Habusta), Nuc – Rolinc, Nekuda, Chlebek (76. Schmidt). Trenér Augustin Chromý.
Hulín: Štěpán – Barcuch, Dvorník, Hloch, Václavíček – Mršťák (90. Kadlec), Laciga , Dvořáček, Pacl – Ševela (79. Pospíšil), Otruba. Trenér: Josef Pospíšil.