Zkušený obránce nastoupil do svého druhého utkání po dopingovém trestu a operaci utrženého předního zkříženého vazu v koleně, jenže vydržel v něm jen třiapadesát minut. „Píchlo ho v tom koleni, ale ani mu to neoteklo, takže by to snad nemělo být nic výrazného," věří olomoucký lodivod.

Místo Bystroně do středu obrany naskočil mladý Václav Jemelka, který nezklamal. „Na to, že hrál stopera asi potřetí v životě, to zvládl slušně. Zkušenosti Davida Bystroně nám ale v závěru chyběly," přiznal trenér Chromý.

Hosté se ujali vedení v závěru první dvacetiminutovky, kdy se hezky trefil Šimon Falta. Domácí dokázali odpovědět na konci prví půle gólem Foltýna. Ve druhém poločase Sigma B znovu odskočila do vedení po trefě Jiřího Texla, jenže v samotném závěru srovnal na 2:2 Martin Hanus.

„Je škoda, že jsme to nezvládli vítězně, ale vyhrát mohla obě mužstva. My jsme rádi, že jsme z venku přivezli alespoň bod," uzavřel trenér Sigmy Augustin Chromý.

FC Hlučín – SK Sigma Olomouc B 2:2 (1:1)

Branky: 41. Foltýn, 85. Hanus – 19. Falta, 56. Texl. Rozhodčí: Vostrejž – L. Kneisl, Polák. ŽK: Heinik, Hanus – Texl, Bárta.

Hlučín: Hlaváč – Heinik, Žižka, Mucha, Malchárek (62. Hudeczek), Dostál, Badalyan (30. Hanus), Ondrušík, Mac, Foltýn, Váňa (69. Neumann). Trenér: Milan Valachovič.

Olomouc B: Bárta – Texl, Štěrba, Bystroň (53. Jemelka), Hýbl – Hladík (64. Buchvaldek), Richter, Kalvach, Žák (84. Stříž), Falta, – Schmidt. Trenér: Augustin Chromý.