Přes pětatřicetistupňové vedro se hrál od prvních minut svižný fotbal.

Domácí svou úvodní převahu zužitkovali ve 13. minutě, kdy testovaný defenzivní záložník Kristian Qose vracel míč před brankovou čáru a hostují stoper si jej nešťastně srazil do sítě.

Dalším testovaným hráčem byl srbský stoper Uroš Radakovič, patřící italské Boloni.

„Testovaní ukázali, že jsou šikovní, jde vidět taková vyhranost. Ale teprve se budeme radit s trenérem Kalvodou 
a panem Minářem, kteří tady byli, co s nimi bude dál," zhodnotil výkony cizinců Augustin Chromý, kouč béčka.

Za dvě minuty však bylo vyrovnáno, když nejlepší muž hostů Traore, na kterého se během prvního poločasu Kima Granta vyptával i sportovní manažer hanáckého klubu Ladislav Minář, neměl problém zblízka dopravit míč za Blahu.

Vedení zpět Olomouci vrátil vzápětí po standardní situaci Lukáše Buchvaldka hlavou Adam Varadi, který chybí na soupisce ligového áčka.

V 67. minutě dokázala KG-
-IFA vyrovnat. Jemelka ve vápně fauloval, i když s nařízením sudího nesouhlasil, a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Thiam.

Vítěznou branku měli na kopačkách postupně střídající Habusta, Hladík či Krč, ale prosadil se až v 90. minutě Jakub Vichta, který ze šestnáctky do sítě pohotově vrátil odražený míč.

„Výhra samozřejmě potěší, protože jsme takhle minule prohráli gólem v poslední minutě v Nitře," cenil si vítězného konce Chromý.

Přesto mohla být výhra mnohem vyšší.

„Měli jsme situace, které volaly po gólu, škoda, že se to nedotáhlo. Například Aleš Krč to měl třikrát na noze, je to hráč, který si to umí najít, ale bohužel dnes nebyl tak jistý, protože měl desetidenní výpadek ve hře," dodal kouč druholigového cel­ku.

Počasí jako složitou překážku pro hráče Chromý vůbec zmiňovat nechtěl.

„Když se podíváme, co v takových vedrech odjezdí cyklisté v kopcích, tak si myslím, že hráči, kteří odehrají šedesát nebo třicet minut, se na počasí vymlouvat nemohou."

SK SIGMA OLOMOUC B – KG-IFA 3:2 (2:1)

Branky: 13. Suljevic vlastní, 
20. Varadi, 90. Vichta – 18. Traore, 67. Thiam z pen. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Řezníček. Bez karet. Diváků: 120.

Olomouc: Blaha (46. Spurný) – Varadi (60. Texl), Radakovič, Štěrba (K) (46. O. Ševčík), Hýbl (46. Jemelka) – Buchvaldek (60. Hladík), Qose (60. Habusta), Richter (60. Kalvach), Zahradníček (46. Vichta) – Schmidt (46. Krč), Rolinc (46. Yunis). Trenér: Augustin Chromý.

MICHAL KVASNICA