Sněhovou bitvu začal výborně domácí třetiligový celek. Ve druhé minutě se Nešický opřel do míče a z dvaceti metrů krásně překonal gólmana Nakládala. Konice se na těžkém terénu do větších akcí nepouštěla a byli to olomoučtí hráči, kteří měli po většinu času míč na svých kopačkách.

Olomoucké béčko přidávalo góly v pravidelných intervalech. Konický gólman Nakládal neměl čisté svědomí minimálně ve dvou případech, kdy tahal míč ze sítě. Na druhou stranu ale přidal i pár kvalitních zákroků, kterými svůj tým podržel.

O poločase rezerva Sigmy vedla 4:0 a ve druhé půli přidala ještě tři zásahy. Dvakrát se v utkání trefil olomoucký Nekuda, který v 69. minutě uzavřel skóre zápasu na konečných 7:0.

Směták neproměnil tutovku

Koničtí měli v zápase pár náznaků šancí a k tomu jednu tutovou gólovku. Jenže čestný zásah po samostatném úniku na gólmana Blahu nepřipsal rychlonohý Směták, který se zakončení zalekl.

„Je to zatím pouze příprava, takže se na skóre nedíváme. Máme to teď hodně složité, protože nám zmizelo devět hráčů základní sestavy, kteří se pokoušejí prosadit ve vyšších soutěžích. Zatím mančaft skládáme a hrají s námi čtyři dorostenci,“ vysvětloval po utkání nejzkušenější fotbalista Konice Radek Řehák, který rovněž zastupoval trenéra Karla Procházku, který měl pracovní povinnosti.

„Zatím je to o kondici a doufejme, že se to za takových čtrnáct dní začne skládat a půjde to nahoru. Některé fáze zápasu jsou dobré, jako třeba první poločas v Uničově, ale dneska je ta vysoká porážka také zásluhou těžkého terénu a kvalitního soupeře,“ prohlásil Řehák.

Po prohře 4:1 v Uničově si tak Konice připsala druhou prohru. Příští zápas konické fotbalisty čeká až v sobotu 12 února, kdy přivítají Kozlovice.

SK Sigma Olomouc B – Sokol Konice 7:0 (4:0)

Branky: 36. a 69. Nekuda, 2. Nešický, 22. Rolinc, 40. Plšek, 53. T. Pospíšil, 64. Vavřík. Rozhodčí: Krpec – Žvátora, Křepský.
Olomouc B: I. poločas: Blaha – Benýšek, Soušek, Hajčík, Kazár – Rolinc, Plšek, Nešický, Chlebek – Nekuda, T. Pospíšil. II. pol.: Kubíček – Nuc, Soušek, F. Přikryl, Machalický – Vavřík, Kazár, Heidenreich, Pančochář – Rolinc (68. Nekuda), T. Pospíšil. Trenér Augustin Chromý.
Konice: Nakládal – Bílý, Cetkovský, Řehák, Přikryl – Klobáska, Schön, Lexa – Hlouš – Směták, Vydržel.