„Když jsme nasbírali nejvíc bodů, tak jsme asi byli nejlepší," usmál se trenér Augustin Chromý při hodnocení dosud odehraných šestnácti kol. Nutno říct že vydařených.

„Prohráli jsme jediné utkání, a ani to jsme prohrát nemuseli. Z padesáti procent jsme si to zavinili sami. Jednak hloupou chybou a pak tam byl taky neodmávaný ofsajd," vzpomněl na zápas ze začátku září, který se vlastně hrál nadvakrát. Napoprvé vyhnal z trávníku aktéry za stavu 1:1 silný déšť.

V dohrávce měli více štěstí domácí.

„Měli jsme to zvládnout líp, ale už je to pryč," mínil Chromý.

Pěkné nakládačky

Jeho soubor se rozjížděl pomaleji, ale na začátku října už atakoval nejvyšší příčky. Soupeřům několikrát uštědřil bolestivé nakládačky. Pět branek nastřílela Chromého skvadra v Hulíně i v Líšni. Čtyři branky dostala třeba Orlová nebo v posledním kole podzimu, vlastně už v předehrávce prvního jarního dějství, Třebíč.

„V domácích zápasech jsme i za rozhodnutého stavu hráli pořád dopředu a útočili. To je to, co po hráčích chceme. Mnohdy se nám to třeba nevyplatí, protože když útočí oba krajní beci, tak jsme zranitelnější vzadu. Ale to už si musí uřídit ti zkušenější," řekl Chromý.

Sigma měla s devětatřiceti góly nejproduktivnější útok v soutěži. Nejlepším střelcem se stal Jakub Rolinc se sedmi brankami. Výborně si vedl také pětigólový Lukáš Kalvach či trio Texl, Falta, Plšek, z nějž každý zaznamenal čtyři trefy.

Provázání s Áčkem

Na podzim vypomáhali často rezervě hráči z A-týmu.

„Béčko je tu především pro potřeby áčka," nezastíral Chromý. „Jsem ale rád, že jsem za celý podzim nezaznamenal, že by kterýkoliv hráč něco vypustil. Nebyly tam žádné laxní výkony. Za to hráčům patří pochvala," uvedl kouč.

Za B-tým nastupoval po celý podzim pravidelně David Bystroň nebo třeba brankáři Blaha s Bártou, kteří se spravedlivě podělili o šest čistých kont.

„Kdo se posune nahoru do áčka, to je zatím předčasné. Záleží to také na tom, jestli z áčka někdo odejde, neznám smlouvy hráčů. Potenciál je ale v tomto týmu velký," doplnil Chromý.

Půjdou na postup?

Na jaře bude olomoucké béčko hájit solidní čtyřbodový náskok na druhou rezervu Slovácka. Ještě o bod větší ztrátu pak má trojice Prostějov, Zábřeh a Kroměříž.

„Samozřejmě se budeme snažit vyhrát každý zápas a získat co nejvíc bodů. Dnes jich máme třiatřicet, což v první řadě znamená, že jsme zachránění, jak říká Petr Uličný," usmál se Chromý.

A jestli by Sigmu zajímal případný postup do druhé ligy? „To je otázka spíš pro vedení než pro nás trenéry a hráče. Nejdřív musíme soutěž vyhrát a áčko musí postoupit zpět do ligy, o čemž nepochybuji. Je to také záležitost ekonomiky a politiky," řekl Chromý.

„Záležet bude i na tom, jakým způsobem budou upraveny mládežnické soutěže," vysvětlil. V jednání je momentálně nový model, že dvacítky a osmnáctky by hrály celostátní soutěž, sedmnáctky a šestnáctky by jezdily po Moravě," nastínil kouč Sigmy chystané změny.

Nové uspořádání mládežnických soutěží by zároveň znamenalo zrušení juniorské ligy.

„To by nám asi vyhovovalo. Byl by to návrat k dřívější struktuře soutěží, která byla podle našeho klubu lepší," uvedl Chromý.

Střelci Sigmy B

7 - Jakub Rolinc

5 - Lukáš Kalvach

4 - Jakub Plšek, Šimon Falta, Jiří Texl

3 - Lukáš Buchvaldek, Jan Hladík

2 - Jaroslav Svozil, Marek Schmidt

1 - Filip Richter, Jan Javůrek, Filip Žák, Jan Štěrba, Jakub Habusta

Tabulka MSFL

Tabulka