V úvodu zápasu měla Sigma dvě slušné šance na první gól, ale Ševčík svou dorážku poslal jen do gólmana Šustra a Hladík sám před brankářem neměl dostatek prostoru na přesné zakončení.

Kroměříž poté hru vyrovnala a po velkém závaru těsně před koncem poločasu musel béčko Sigmy zachránit gólman Reichl.

„Měli jsme dobrý začátek, ale zahodili jsme několik situací. Kroměříž hrála zkušeně a nikam se nehnala. Od dvacáté minuty si soupeř svou zkušeností začal vytvářet nebezpečné příležitosti, které jsme ale naštěstí zvládli," glosoval první poločas trenér Chromý.

Po přestávce byla převaha domácích ještě znatelnější, ale ve finální fázi si Sigma počínala příliš složitě. „Druhý poločas byl více v naší režii. Šancí bylo třikrát tolik. Chyběl nám ale větší klid v dohrávání těch situací. To je problém, který řešíme po každém zápase. Na druhou stranu, kdyby to ti hráči řešili lépe, tak by nehráli tady, ale za áčko," poznamenal s úsměvem Augustin Chromý.

Sigma se nakonec dočkala v 77. minutě. Po rohu se míč odrazil k volnému Schmidtovi, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě.

„Ze začátku jsme měli štěstí, kdy nás podržel gólman. Po těch dvaceti minutách jsme se zvedli a vytvořili si nějaké šance. Ve druhé půli jsme v tom chtěli pokračovat, ale při rohovém kopu jsme si nepohlídali hráče," zlobil se trenér Kroměříže

Domácí poté mohli skóre několikrát navýšit, ale opět se ozvala dlouhodobá bolest Sigmy ve finální fázi.

Druhý gól tak přišel až v samotném závěru po hrubce jinak výborně chytajícího Šustra. Ten při rozehrávce namazal Ševčíkovi, který bez problémů poslal míč do prázdné brány. Béčko Sigmy tak zahájilo novou sezonu výhrou 2:0.

SK Sigma Olomouc – SK HS Kroměříž 2:0 (0:0)

Branky: 78. Schmidt, 90+2. Ševčík. Rozhodčí: Vojkovský – Mojžíš, Bureš. ŽK: Pavelka. Diváků: 106.

Sigma B: Reichl – Seibert (89. Surzyn), Štěrba (75. Kotouč), Jemelka, Hýbl – Buchvaldek, Richter, Habusta, Látal (69. Schmidt) – Hladík, Ševčík. Trenér Augustin Chromý.

Kroměříž: Šustr – Kašík, Čep, Budín, Šmerda – Stratil, Strašák, Steiner, Pavelka (77. Hromek) – Neubert. Trenér: David Klimek.

ONDŘEJ KAŠLÍK