„Když se daří áčku, tak na jejich klucích, kteří pak jdou hrát za nás, je vidět pohoda, kterou pak přenášejí i na naše mladé hráče. Pro ty je to povzbuzení, doufám, že v tom budou pokračovat i nadále," pochvaloval si kouč Sigmy B Augustin Chromý po čtvrté výhře v řadě.

Tu přiblížil už ve 14. minutě ten nejmladší – osmnáctiletý Radek Látal, který využil pěkného přistrčení Buchvaldka a přesně zakončil rychlý brejk.

Před pauzou se navíc naivně vykartoval během tří minut agresivně hrající Ladislav Hanuš, hostující stoper, a tak bylo jasné, že to bude mít tentokrát Líšeň na Hané těžké.

To potvrdil vzápětí Marek Schmidt a poté i dvěma zásahy Lukáš Buchvaldek.

„Bylo by smutné, kdybychom kluky, kteří chodí do práce a pak jdou třikrát až čtyřikrát týdně trénovat, neuběhali a nepřehráli fyzicky. Postupně jsme získávali převahu a po druhé brance už jsme dominovali," řekl Chromý, který se mohl opřít o takřka ligovou defenzivu ve složení: Reichl – Hála, Štěrba, Radakovič a Hýbl.

„Příště nás čeká zápas ve Velkém Meziříčí, které disponuje velkou útočnou kvalitou. Budeme se na to muset opět poctivě připravit," doplnil olomoucký trenér.

SK Sigma Olomouc B – SK Líšeň 4:0 (1:0)

Branky: 60. z pen. a 84. Buchvaldek, 14. Látal, 47. Schmidt. Rozhodčí: Tomanec – Mojžíš, Mikeska. ŽK: Buchvaldek – Hanuš, Stehlík, Bednář. ČK: 45. Hanuš. Diváci: 83.

Sigma B: Reichl – Hála (70. Ambrozek), Štěrba, Radakovič, Hýbl – Látal, Habusta, Richter, Vichta (63. Hladík) – Schmidt (77. Danis), Buchvaldek. Trenér: Augustin Chromý.

Líšeň: Zrzavý – Čampa, Krška (46. Bednář), Voda (51. Matoušek), Nevřala (67. Ovsepjan), Stehlík, Zezula, Hanuš, Fall, Frimmel, Milotínský. Trenér: Josef Mazura.