Čtyři zápasy, tři výhry.

I v nedělním 4. kole MSFL proti Žďáru nad Sázavou slavil mladý tým vedený Radimem Kučerou tři body.

Trenér Sigmy však viděl u svých svěřenců několik nedostatků: „Mám takové smíšené pocity. S tou hrou jsem nebyl vůbec spokojený. Vím, co kluci dokážou a tohle bylo málo, i když se vyhrálo 3:0."

V první půli sice držela Sigma více míč na svých kopačkách a byla aktivnější, ale po ztrátách míče dávala šance Žďáru.

„Vždy říkám klukům, ať chytnou začátek. Na můj vkus tam bylo dost nevynucených chyb. Nebylo to tak, že by soupeř získával míče, ale bylo to našimi špatnými přihrávkami. Nabízeli jsme jim šance na kontry. Kdyby soupeř byl trošku schopnější, tak jsme mohli i prohrávat, a tím pádem bychom si na sebe vytvořili daleko větší tlak," byl si vědom Radim Kučera.

Deklarovala to 29. minuta, kdy se po chybě Můčky dostali hosté do protiútoku. Vyřešili ho dobře až na střelu Michala, který z vápna branku minul.

Kučera se tak v závěru první půl odhodlal ke střídání:

„Ten pohyb míče a pohyb hráčů na hřišti s výměnou míst, to tam nebylo. Do toho přišly pak ztráty, nevím, co se dneska stalo, jestli se polovina týmu špatně vyspala. Po prvním poločase jsem měl chuť vystřídat snad celou jedenáctku. Cítil jsem, že to potřebuje nějakou změnu, tak jsem to vyřešil střídáním Můčky a pak i Alešem Nešickým ve druhé půli."

Olomoučtí šli však přeci jen do kabin spokojenější.

V 35. minutě Michal Holub našel na malém vápně osamoceného Jakuba Plška, který prostřelil brankáře Pospíchala.

Do druhé půle vstoupila Sigma velice aktivně.

V prvních minutách druhého poločasu měl z několika šancí tu největší Holub, který šel po přihrávce Plška sám na branku hostů, jeho střela ale skončila s přispěním brankáře jen na břevně.

Duo Plšek – Holub bylo hodně vidět a prakticky se postaralo o vše podstatné. V 66. minutě si vyměnili úlohy z první půle. Tentokrát Plšek v protiútoku dva na jednoho vyzval ke skórování Holuba a ten se nemýlil.

„Jsem spokojený, že ty góly dali a byly tam i ty asistence, ale celkově budeme muset zapracovat," řekl Kučera k střelcům utkání.

Další z chyb soupeře potrestal v 84. minutě Holub. Prosadil se střelou po zemi z úhlu a svou druhou brankou v utkání upravil na konečných 3:0.

Béčko Sigmy nyní vede tabulku o bod před Hulínem a za týden ji čeká venkovní zápas v Břeclavi.

SIGMA OLOMOUC B – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:0 (1:0)

Branky: 35. Plšek, 66. a 84. Holub. Rozhodčí: Miko – Tomanec, Caletka. ŽK: Michal (Ž.). Diváci: 153

Sigma B: Reichl – Vavřík, Svozil, Můčka (40. Texl), Hýbl – Zahradníček (87. Hladík), Nešický (56. P. Ševčík), Plšek (74. Richter), Habusta, Stříž (61. Langer) – Holub. Trenér: Radim Kučera.

Žďár nad Sázavou: Pospíchal – Veselý, Toufar, Šindelka, Vomela – Doležal (81. Zedníček), Turek (65. Chmelík), Michal (84. Mašek), Cipruš (74. Ločárek), Bureš (81. Nedvěd) – Pohanka. Trenér: Libor Štourač.

Autor: Petr Musil