Do Olomouce přijede Kroměříž

Béčko Sigmy tradičně patřilo mezi nejlepší týmy Moravskoslezské fotbalové ligy, v letošní sezoně však po osmi zápasech figuruje až uprostřed tabulky. Pokles na devátou pozici zapříčinily nedávné prohry s Třincem, v Břeclavi i zbytečná remíza ve Žďáru nad Sázavou.

„Věřím, že jsme se z těch zápasů poučili. V neděli půjdeme jedině za vítězstvím," slibuje trenér olomouckého béčka Jiří Derco.

Jeho tým přivítá souseda 
v tabulce – desátý celek Kroměříže, který v posledních třech zápasech prohrál. Na první pohled by pro Sigmu mohla být Hanácká Slavia snadným soustem. „To jsme si už říkali před zápasem ve Žďáru nad Sázavou, kam jsme jeli jako jasní favorité, a jak to dopadlo. Ve třetí lize to zatím funguje tak, že který tým k zápasu lépe přistoupí, ten uspěje," upozorňuje trenér Sigmy Derco.

Právě se špatným přístupem k zápasu měli v minulém kole v Břeclavi olomoučtí fotbalisté velké problémy. To by již však mělo být minulostí.

„S hráči jsme o tom hovořili a jsem přesvědčen, že si to vzali k srdci. Samozřejmě může nastat určitý pokles formy, není ale možné, aby se to stalo u devíti hráčů," konstatoval Derco.

Ten bude mít opět k dispozici několik fotbalistů z prvního týmu Sigmy, který odehrál své utkání proti Brnu v pátek večer.

„Máme několik variant, všechno se ale bude rozhodovat až po zápase áčka," dodal Derco.

Zápas mezi Sigmou Olomouc a Hanáckou Slavií Kroměříž se hraje v neděli v 10.15 na hřišti číslo 2 Androva sportovního areálu.

Uničovští musejí jezdit po zadku

Uničov se po pěti neúspěších 
v řadě propadl na 13. pozici tabulky. V minulém kole na půdě Třince Hanáci prohráli výrazným poměrem 7:2. Přesto však trenér Miloslav Machálek viděl na výkonu svých svěřenců nějaká pozitiva.

„Jsou tam ale věci, které nás srážejí do kolen. Jsou to individuální chyby, špatná součinnost ve hře dozadu a nízká míra agresivity," prohlašuje uničovský lodivod.

Na chyby musejí Hanáci zapomenout, na jejich stadion totiž přijede pátá Břeclav, která v minulém kole na domácí půdě porazila Sigmu Olomouc B.

Kdybychom nepočítali porážku Jihomoravanů v zápase vloženého 15. kola ve Frýdku-Místku, tak by Břeclav disponovala sérií čtyř výher v řadě. „Břeclav sice poslední venkovní zápas ve Frýdku prohrála, podle mých informací ale byla lepší," upozorňuje trenér Uničova Machálek.

„Soupeř má svoji kvalitu, to nás teď ale nemusí až tak zajímat, protože se musíme soustředit hlavně na sebe. Teď už nastal ten čas, kdy do toho hráči musejí na hřišti dát všechno a zápas odjezdit po zadku," burcuje uničovský trenér.

Jeho svěřenci v posledních dvou domácích utkáních s Orlovou a Rosicemi uhráli jediný bod, další ztrátu již nechtějí dopustit.

Kouč Machálek však nebude mít k dispozici dlouhodobě zraněného Řeháka, ke kterému se přidali Švajda s Večeřou. „Je to alarmující stav," konstatoval Machálek.

„My se s tím ale musíme vypořádat sami, kluci, kteří nastoupí, musejí na hřišti nechat srdíčko," dodává trenér Machálek.

Zápas mezi Uničovem a Břeclaví má výkop v neděli
v 10.15.

Program 8. kola MSFL

SO, 10.30: Zlín B – Slovácko B, 15.00: Orlová – Zábřeh, 15.30: Hlučín – Ostrava B, 16.00: Hulín – Prostějov. NE, 10.15: Olomouc B – Kroměříž, Uničov – Břeclav, 16.00: Rosice – Třinec, Žďár nad Sázavou – Frýdek-Místek.

TABULKA

Tabulka MSFL