Zápasům proti svým bývalým klubům ale Keluc zvláštní význam neklade. „Není to pro mě nijak zvlášť speciální. Už jsem trénoval hodně manšaftů, ale do Holice se vracím rád. Můžu říct, že to bylo velice korektní a velice rychlé utkání. Jsem maximálně spokojený a z výkonů některých hráčů až nadšený,“ pochvaloval si lutínský trenér.

Rozhodující moment utkání přišel v 54. minutě. Holice uprostřed hřiště ztratila míč, Skoumal ho na křídle potáhl až k pokutovému území, kde pod sebe nahrál volnému Brázdilovi a ten bez problému skóroval.

Vedoucí gól byl podle hostujícího kormidelníka zaslouženou odměnou. „Podali jsme velice dobrý výkon. Kluci odvedli maximum. Vytvořili jsme si dvě pološance ze standardních situací a jednu brejkovou situaci, kterou jsme zvládli. Naopak soupeř neměl vůbec nic,“ všiml si Keluc.

S tím souhlasil i trenér holického béčka Jiří Derco. „Narazili jsme na dobrého a konsolidovaného soupeře. Z naší strany ty nebylo povedené utkání. Rozhodla jedna akce, rychlý protiútok soupeře. Nebyli jsme schopní na to odpovědět,“ mrzelo holického kouče.

Jeho svěřenci sice před dvěma týdny nasázeli Ústí devět branek, od té doby ale dvakrát prohráli bez vstřeleného gólu. „Ta hra prostě nešlape. Vázla nám kombinace. Máme tam hodně hráčů, co jsou po zranění, což je na nich znát. To zápasové tempo je něco jiného. Tohle je hlavní důvod, proč nám to nejde," posteskl si Derco.

Naopak jeho protějšek může být s průběhem jarní sezony zatím spokojený. „Za mě obrovská spokojenost. Čeká nás teď ohromně důležité utkání proti Dolanům doma, které když zvládneme, posuneme se do horní poloviny tabulky. Pak už odskočíme soupeřům a bude se nám hrát mnohem lépe. Zmizí ten tlak ze sestupu a i herní výkony pak budou ještě lepší,“ věří Keluc.

1.HFK Olomouc B – TJ Sigma Lutín 0:1 (0:0)

Branka: 54. Brázdil. Rozhodčí: Dorušák – Bartuněk, Slota. ŽK: Vymazal (LUT). Diváků: 165.

HFK B: Snášel - Krumpolc, Drmola, Přikryl, Sázel, Spurný, Štěigl (85. Pírek), Hornich, Bradáč (63. Malínek), Bořil, Vodička (69. Němec). Trenér: Jiří Derco.

Lutín: Nejezchleb - Pavlík, hrást, Skoumal (57. Hamy), Wanke (66. Volf), Los, Vymazal, Brázdil, Skopalík, Körner, Rec. Trenér: Lubomír Keluc.

ONDŘEJ KAŠLÍK