Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Béčko Holice doma sfouklo Litovel

Olomouc – Rezervní tým HFK Olomouc si připsal čtvrté domácí vítězství v řadě. Tentokrát si na svém hřišti bez větších problémů poradil s Litovlí. Holici zápas výrazně usnadnila hrubka hostů, díky které šla do vedení již ve třetí minutě.

23.9.2012

Juniorka HFK (v černém) proti LitovliFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

„Jsem spokojený s výsledkem i s předvedenou hrou. Zápas jsme měli pod kontrolou a mohli jsme dát i více gólů," těšilo domácího kouče Petara Aleksijeviče. Jeho slova potvrdil i kouč hostí.

„Vyhráli zaslouženě. Byli rychlejší a zkušenější. My jsme naše šance neproměnili, zato Holice ano," prohlásil kormidelník Tatranu Jaroslav Šišma.

Zápas pro jeho tým nezačal šťastně. Při předzápasovém rozcvičení hosté přišli o kapitána Alberta Šroma, který si natáhl tříslo. Další pohroma pro Litovel přišla ve třetí minutě. Po dlouhém nákopu Vykydala se nedomluvil gólman Procházka s Miklánkem, čehož k snadnému gólu do prázdné využil Korčián.

Krátce po obdrženém gólu hosté mohli srovnat. Dlouhý centr propadl až malé vápno, kde v těžké pozici minul Čep. Naopak Holice v první půli přidala ještě jeden gól. Přesný centr Bučka poslal k tyči parádním křížným volejem Gianpaolo Pezzotti.

I ve druhém poločase tahali za delší konec provazu domácí. V 65. minutě předvedl krásnou akci Buček, který si udělal ze soupeřových hráčů slalomové tyče, v koncovce ale trefil pouze brankáře.

Definitivní zlom utkání přišel v 76. minutě. Hostující Bednář nejprve nevyužil zaváhání Holice v rozehrávce a s úhlu trefil jen Karabinu. Po následném protiútoku se míč dostal k Pezzottimu, jenž přesnou střelou z hranice vápna zvýšil na konečných 3:0.

Béčko Holice si tak doma opět zastřílelo. V posledních čtyřech domácích zápasech svěřenci Petara Aleksijeviče nasázeli svým soupeřům čtrnáct gólů.

„Mám rád útočný a agresivní fotbal. K tomu hráče nabádám a ani jinak hrát nechci. Snažíme se hráčům vštípit stejnou filozofii jako v A týmu. Hráči jsou nachystaní na přechod tak, aby byli kdykoli připraveni naskočit do áčka a věděli, co se po nich chce," uvedl domácí trenér.

Zatímco HFK B pomalu stupá tabulkou, Litovel již čtyři zápasy čeká na výhru.

„Jak říkám po každém zápase, my stále teprve budujeme manšaft. Kluci vyšli z dorostu, takže se musí ještě vyhrát," prohlásil Jaroslav Šišma, kterého mrzely hlavně zbytečné ztráty. „Balon na deset metrů nám dělá šílené problémy. Z deseti míčů jsme sedm zkazili. Ani na této úrovni nemůžeme tolik kazit. Potom musíme o ty míče znovu bojovat a zbytečně běháme tam a zpátky," zlobil se kouč hostů.

1. HFK Olomouc B – TJ Tatran Litovel 3:0 (2:0)

Branky: 3. Korčián, 34 a 76. Pezzotti. Rozhodčí: Štětka – Křepský, Koláček. ŽK: Vykydal, Pezzotti. Diváků: 100.

HFK B: Karabina – Krumpolc, Jíša, Vykydal, Štěpánek – Korčián (62. Blažkovský), Buček, Sedláček, Šimko, Grézl (46. Hornich) – Pezzotti (86. Drmola). Trenér: Petar Aleksijevič.

Litovel: Procházka – Otava, Planička, Fidler (57. Baránek), Miklánek – Kučera, Krajc, Krátký (80. Vaca), Jindra, Čep (46. Chrudina) – Bednář. Trenér: Jaroslav Šišma.

Ondřej Kašlík

Autor: Redakce

23.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Brankář Sigmy Miloš Buchta vyráží balón - vlevo Milan Baroš, vpravo od gólmana Ondřej Šašinka, Martin Šindelář a Lukáš Kalvach
26

Gólman Sigmy Buchta: Baník nás předčil bojovností, my jej kvalitou

Kam o víkendu? Tady je pestrý mix akcí. Vybírejte

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Dopravní hřiště u plaveckého stadionu v Olomouci bude dvakrát větší.

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.