„Nemám sílu ani chuť s médii bojovat. A nezměnilo se na tom nic ani teď, když jsem se vrátil do Baníku. Nechci nikomu nic dokazovat, přišel jsem jen pomoci svému mateřskému klubu, který se nachází v kritické situaci," řekl v rozhovoru pro Deník Milan Baroš.

Už v pátek přijede se svým Baníkem do Olomouce, kde by se rád alespoň pozdravil s bývalým reprezentačním koučem Karlem Brücknerem.

I o něm mluvil v nezvykle otevřeném rozhovoru pro Olomoucký deník.

Kdy jste byl v kariéře nejšťastnější?
Vždycky si najdu něco pozitivního. I teď jsem šťastný, že jsem se vrátil do Ostravy a mohu se potkat s lidmi, které jsem třeba dvanáct let neviděl. Samozřejmě i během kariéry jsem měl nějaké cíle, a když něčeho dosáhnete, jste spokojený. Vyhrál jsem Ligu mistrů, uspěli jsme na Euru v Portugalsku, z pohledu rodiny jsem prožil úžasné chvíle v Turecku, kde se nám narodili dva kluci. To je asi největší štěstí, které může člověk vůbec prožít.

Z portugalské party zůstali v národním týmu už jen Tomáš Rosický a Petr Čech. Jste s některým z nich v kontaktu?
Nejčastěji jsem býval s Tomášem Ujfalušim, protože jsme spolu hráli za Galatasaray. Jinak během sezony není moc příležitostí. Čas od času si zavolám s Tomášem Rosickým, Markem Jankulovským, René Bolfem. Teď budu doma, tak se s Markem a Rendou budu určitě potkávat častěji.

Vybavíte si, kdy jste naposledy mluvil s trenérem Karlem Brücknerem?
Vůbec netuším, ale teď s Baníkem hrajeme v Olomouci, tak se třeba přijde podívat. Určitě bych se s ním rád pozdravil.

CELÝ ROZHOVOR s Milanem Barošem najdete ve STŘEDEČNÍM tištěném vydání Olomouckého deníku 13. března.
Dočtete se tam i o pozoruhodném návratu ostravského trenéra Pulpita, který přesně před pěti lety vedl Sigmu proti Baníku.