Na utkání se chystá jako obvykle spousta diváků z Ostravy, Baníkovci budou znovu na tribuně Sever. Lístlky si mohli kopiot přímo v Ostravě, ze dvou tisícovek vstupenek jich tam v pátek odpoledne ještě pár stovek zbývalo.

Hanáci by rádi v bouřlivé atmosféře zápas zvládli na tři body. Na podzim se jim daří a chtějí to potvrdit i v utkání s Ostravou.

Ovšem vědí, že je čeká pěkná fuška. Baník má rovněž formu, je v tabulce na druhém místě. A je nejlepším celkem ligy v utkáních na hřišti soupeře.

„Ostrava má hodně zkušené mužstvo, které se dává hodně dlouho dohromady. Kdykoliv jim odejde nějaký hráč, tak je vhodně nahrazený. Začali pracovat tak, jak bychom chtěli my. Sází na odchovance, vlastním stylu hry, identitě s fanoušky. Navíc se jim vrací odchovanci, kteří získali zkušenosti v zahraničních ligách. Bolf, Galásek nebo Svěrkoš jdou zpátky do mateřského klubu vrátit to, co do nich vložil. Je tam obrovský klubismus. Pro mě je to na jednu stranu jakoby vzor, kam bych to chtěl dopracovat, co se týče klubismu v Olomouci. Ale na druhé straně je to pro mě soupeř číslo jedna. Protože už od žáčků pro nás byl vždycky největší protivník na Moravě Baník,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

V Olomouci věří, že po dvou bídných sezonách se bude Sigmě zase dařit. Teď Hanáci konfrontují svou formu se silným soupeřem, který je dirigovaný zkušenou osou Bolf, Galásek, Svěrkoš.

„Když to vezmu zpětně, tak se pořád snažíme nějakým způsobem jít nahoru a stabilizovat kvalitní výkony. Pořád jsme na cestě, jsme v půli cesty. Ale vidím u hráčů obrovský potenciál, kteří chtějí pracovat a mají tendenci se zlepšovat,“ poznamenal Psotka, který věří, že jeho tým těžký zápas zvládne.

„V zápasech se Slavií, Spartou nebo Mladou Boleslaví jsme soupeře určitě nepřehrávali. Ale když vezmu utkání proti Liberci, Teplicím nebo Brnu, tam jsme byli herně lepší a dokázali jsme se prosadit. Pro nás je to další stupínek k tomu ověřit si, jak na tom jsme. Pevně věřím tomu, že se ukáže, že jsme se zase zlepšili a zápas zvládneme,“ doufá trenér Hanáků.

Sigma v plné síle

Proti Ostravě nemůže hrát Ladislav Onofrej, který má stopku za čtyři žluté karty, útočník Martin Doležal je na reprezentační akci s národním týmem U 19. Jinak je Sigma v plné síle.

„Všichni ostatní jsou stoprocentně připraveni, trénuje už i Aleš Škerle. Takže máme z čeho vybírat. Sice máme nějaké ustálené věci, ale máme několik postů, na kterých máme velkou konkurenci. Takže si můžeme vybrat, kteří hráči budou v nejoptimálnější formě a v neděli nastoupí,“ podotkl kouč Sigmy.

V týdnu v přípravě chyběli obránce Jakub Heidenreich a Tomáš Hořava, kteří hráli v úterý za jedenadvacítku v Anglii. S tím žádné problémy nebudou.

„Kluci se vrátili zdravotně v pořádku. Navíc u Kuby Heidenreicha to bylo dobré, protože měl herní vytížení, když v předchozích dvou zápasech nehrál od začátku. Jednoznačně to pro oba byla velká zkušenost, zkusili si na živo, že hráči, kteří hrají Premier League, jsou z masa a kostí a hrát se dá proti každému,“ uvedl Psotka.

Na Andrově stadionu hraje šestý tým ligy proti druhému. Navíc oba soupeři se snaží hrát útočný fotbal.

Bude to zítra atraktivní ofenzivní zápas, nebo se utkání může zvrtnout v taktickou vyčkávací bitvu?

„Může to být tak i tak. Ale oběma týmům je vlastní ofenzivní fotbal, takže myslím, že to může být pohledný zápas směrem dopředu,“ podotkl Psotka.

ČTĚTE TAKÉ: Baník: Naše výhoda na Hané? Fanoušci!