Fotbalisté Všechovic na Hranicku ovládli letošní ročník B skupiny olomoucké 1.A třídy.

Byla u toho i velká hanácká fotbalová persóna, bronzový medailista z EURA 2004 Marek Heinz.

Ten tak k titulům mistra české a turecké ligy přidal jeden menší, rozhodně však také cenný primát.

„V první polovině soutěže jsme to hráli v takové slátané sestavě. Pořádně jsme se nesešli ani na zápas. Z tohoto důvodu to nebylo optimální,“ vrací se devětatřicetiletý matador k začátku svého zatím posledního soutěžního ročníku, který už přeci jen tráví na o něco menších stadionech.

Hezký fotbal

Vše ostatní je ale vlastně stejné. Je potřeba vybudovat kvalitní kádr, v něm patřičnou pohodu, a výsledky přijdou.

„Přes zimní přestávku přišel nejen nový trenér, ale i noví čtyři kluci z Valmezu, kteří přinesli větší fotbalovost. Mužstvo najednou nabralo sebevědomí, ti hráči to hodně zvedli. Najednou nás bylo na zápasy šestnáct a hráli jsme ve stabilní sestavě. Ten tým na tu soutěž měl sílu a myslím si, že jsme i hráli hezký fotbal,“ pochvaloval si Marek Heinz.

Do Všechovic přišel pochopitelně jako velká hvězda, přestože na trénink už pochopitelně není tolik času, co bylo dříve.

„Oslovil mě Luboš Kubica, se kterým se známe hodně dlouho. Nějaké nabídky jsem měl, ale v akademii Sigmy ještě pomáhám trénovat kategorii U15, takže toho času moc není. Jelikož Všechovice hrají venkovní zápasy hodně kolem Olomouce, tak jsem na to kývl, abych se někde ještě hýbal,“ usmíval se útočník s exkluzivní levačkou.

Pokračování? Určitě

Všechovickému Tatranu k titulu pomohl ve čtrnácti zápasech, v nichž nastřílel šest branek.

V závěru sezony jej bohužel brzdily problémy s nataženou achilovkou. Tu bude muset dokonce nechat operovat, kopačky ale na hřebík ještě pověsit nehodlá.

A pomůže Všechovicím i v příští sezoně v krajském přeboru?

„Jestli se dám do kupy, tak určitě. Díval jsem se, co tam je za soupeře, a jsou ještě blíž, než když jsme hráli nižší soutěž. No, takže asi jo,“ prozradil závěrem Marek Heinz.