Třicetiletý Vojtěch Štěpán, který na Hané hrál naposledy před pěti lety, svůj návrat kvituje: „Je to hezké, protože tady jsem odehrál svůj první ligový zápas a teď se sem vracím."

Vašemu příchodu do Olomouce už nic výrazného nebrání?
Jsme dohodnuti na podmínkách. Teď se řeší tabulková hodnota, která tady v České republice je. Ostrava chce za mě nějakou náhradu a spíš se dolaďuje, jestli to bude finanční náhrada, nebo hráčská náhrada. Z mé strany je jasný zájem být tady.

Prodlužovat smlouvu v Baníku nepřipadalo kvůli jejich ekonomické situaci v úvahu?
Mně hlavně žádná smlouva nabídnuta nebyla. Bylo mi řečeno, že spokojenost z jejich strany byla, že by chtěli, abych tam zůstal, ale potom už žádný návrh na smlouvu nepřišel. To je asi podobné jako u Milana Baroše, vůbec žádné jednání neproběhlo.

I podle těchto indicií to vypadá, že to s Ostravou v příští sezoně moc optimistické nebude?
To nebudu hodnotit, ale asi to bude těžší rok.

Jste olomouckým odchovancem. Většinu hráčů současného kádru Sigmy tedy znáte?
Ano, znám tady dost hráčů a ty, kteří jsou už mladšího ročníku, jsem si třeba pamatoval z dřívějška. Vracím se do známého prostředí.

Jaké to pro vás je se vrátit do klubu, ve kterém jste už toho hodně prožil?
Je to hezké, protože tady jsem odehrál svůj první ligový zápas a teď se sem vracím. Takže kdybych tady dohrál i do konce aktivní kariéry, tak by to bylo pěkné.

Získáte s příchodem do Sigmy i nové výzvy?
Samozřejmě, každé nové angažmá je výzva. Já se těším, protože to prostředí tady znám, mám tu spoustu kamarádů jak já, tak celá moje rodina.

Výzvou jistě bude i boj v týmu prvoligového nováčka. Čekáte pernou sezonu?
Myslím, že Sigma do ligy patří a že to nebude takový klasický nováček a že to bude snad v pohodě.

V posledních sezonách jste si prošel Ostravou, Hradcem Králové nebo pražskou Slavií. Vracíte se zkušenější?
Být by to tak mělo, jelikož mi bylo minulý týden třicet let. Myslím, že mi to v každém klubu hodně dalo. Zažil jsem si hezké, ale i horší období. Pád s Hradcem byl nepříjemný, ale jinak jsem všude víceméně hrával, takže toho teď mám za sebou dost. Myslím, že se můžu ohlížet dozadu pozitivně.