U kormidla rezervy Sigmy Balcárka jej nahradil Augustin Chromý.

„Já to neberu jako zápas proti Balcimu,“ nenechává se strhnout.

Směrem, kterým se vydal v zimě Balcárek, odešlo z Olomouce do Zábřehu hned několik hráčů. Z druholigového HFK Vodák a na hostování Čučka, ze Sigmy dokonce pětice borců ve složení Richter, brankář Martin Blaha, obránce Jan Blaha, Hajčík a Volf.

„Většina kluků, co hrají teď za Zábřeh, tak prošla Sigmou. Velice dobře tam chytá gólman Blaha, hodně nebezpečné budou standardní situace od Laštůvky,“ přemítá Chromý.

„Ten má levou nohu jako Pepa Chovanec zamlada,“ srovnává Laštůvkovu levačku s pověstnou letenskou.

Právě standardních situací se Chromý obává před zápasem nejvíce. A to především kvůli tělesným dispozicím zábřežského kádru.

„Oproti nám je to fyzicky hodně vyspělý mančaft,“ uznává olomoucký trenér.

„Když jsem je viděl hrát v Kroměříži, tak jsem musel konstatovat, že tu soutěž hrajeme téměř s mateřskou školkou,“ nadsazuje Chromý. „Ale snažíme se,“ dodává vážně.

Tentokrát se nebude moci spolehnout na posily z A týmu, tedy ani na střeleckou formu Davida Kobylíka, který během dvou zápasů za juniorku nastřílel tři branky.

„Hrajeme ve stejný čas jako áčko. Takže nebude nikdo,“ potvrzuje Chromý.

Zábřeh v zápase potřebuje bodovat. Po pětadvaceti kolech MSFL se totiž nachází na třinácté příčce s dvaceti osmi body. O bod za ním je brněnská rezerva, béčko Slovácka je pak o skóre před posledním Blanskem, když nasbíraly shodně čtyřiadvacet bodů.

A s velkou pravděpodobností budou letos sestupovat tři týmy, protože z druhé ligy určitě sestoupí Fulnek a zřejmě i 1. HFK Olomouc, který ztrácí čtyři kola před koncem soutěže sedm bodů na záchranu.

„Já jenom doufám, že nebudou hrát beton, protože to nám nevyhovuje. My musíme hrát agresivně a snažit se o rychlou přechodovou fázi,“ zamýšlí se nad taktikou Chromý.

Zápas má výkop v neděli od 16.30.