Právě s tím se béčko přetahuje o první místo v Moravskoslezské fotbalové lize. Juniorka po podzimu MSFL vedla s náskokem šesti bodů. Ale během úvodu jara o něj přišla. Po 21. kole už zase vede. Porazila Lipovou a Znojmo prohrálo s Brnem B.

„Utkání s Lipovou a potom ve Znojmě jsou pro nás možná klíčové. Bude se rozhodovat o tom, jestli budeme nebo nebudeme hrát o první místo,“ řekl kouč Jiří Balcárek ještě před derby.

Na slibovanou večeři si jeho tým bude muset počkat. „To by bylo moc lehké, první s posledním. Tataráky dostanou kluci, až pokud se jim podaří zvládnout Znojmo,“ podotkl Balcárek.

Béčko proti Lipové splnilo bodovou povinnost, zlomovým okamžikem zápasu byl gól na 2:0, který domácí tým dal v první minutě druhého poločasu.

„Začali jsme hrát až po druhé brance. Mladí hráči se potřebují chytit. Druhým gólem se uklidnili, pak už to bylo dobré. Doufám, že tímto zápasem se to zlomilo a začne se týmu dařit,“ řekl Balcárek. „Teď jedeme do Znojma bodovat,“ podotkl. Balcárek.

Kromě inkasované branky ho nazlobilo nepochopitelné vyloučení útočníka Tomáše Pospíšila. Ten dostal pěstí od lipovského Josefa Hořavy, ale rozhodčí Chramcov ukázal červenou kartu oběma hráčům.

„Doufám, že náš hráč nedostane žádný trest. Neprovedl nic, za co by měl být vyloučený,“ uvedl Balcárek. Pospíšil má přitom v posledních týdnech formu. Ve čtyřech zápasech dal čtyři góly. Trefil se třikrát za sebou v utkání MSFL i v přáteláku za áčko v Uničově.