Uničovský trenér Balcárek kladl na první vystoupení svých nových svěřenců velký důraz.

„Před domácím publikem jsme chtěli do sezony vstoupit vítězně, což se nám podařilo. Na to, že to bylo první utkání sezony a bylo obrovské vedro, tak to byl zápas kvalitní a myslím, že to bylo zasloužené vítězství," prohlásil lodivod domácího celku.

V úvodu zápasu však Holice domácího favorita držela na uzdě. „Prvních dvacet minut jsme měli velmi dobrých. Vytvořili jsme si dvě situace, které jsme mohli dohrát, ale bohužel se nám to nepovedlo. Soupeři jsme ale dělali velké problémy presinkem," všiml si holický trenér Oldřich Machala.

Po dvaceti minutách hry však domácí sebrali soupeři míč a Jeřábek stříleným centrem nabídl gól Krčovi. Domácí kanonýr svojí úvodní trefou navázal na úspěšnou loňskou sezonu, ve které dal sedmnáct branek.

Chvíli před koncem poločasu přidal druhou uničovskou trefu sváteční střelec Koutek, jenž obloučkem překonal brankáře Muchu, který byl ven z branky.

Do druhého dějství tak domácí šli s dostatečným náskokem. „Soupeře jsme nechali hrát, protože jsme chtěli sázet na brejky a standardní situace. Opticky to možná vypadalo, že Holice hrála, ale my jsme čekali na naše brejkové situace. Škoda, že jsme nepřidali třetí gól, mohlo být rozhodnuto daleko dřív," řekl k druhému poločasu uničovský kouč Balcárek.

Jeho tým sice třetí gól nepřidal, přesto si vítězství zkušeně pohlídal. „V komplexu jsem s tím výkonem celého družstva spokojen a hráčům musím za výkon poděkovat. Nesmíme ale usnout na vavřínech. Za týden jedeme do Vítkovic, kde to bude úplně o něčem jiném. Až další utkání ukážou sílu a charakter mužstva," má jasno trenér Uničova.

Jeho protějšek ví, že bude ještě chvíli trvat, než si nově sestavený holický tým sedne. „My jsme byli dohromady vlastně až posledních čtrnáct dní, takže je to zatím takové kostrbaté a chybí tomu fotbalovost. Chce to ještě čas," věří Oldřich Machala ve zlepšení.

Pomoct má i velezkušený bývalý reprezentant Marek Heinz, který v Uničově odehrál dobrý zápas. „Ve druhé půli se už trochu zatáhl, což já nechci, ale měl to složité, protože ho soupeři zdvojovali. Mara ale hrál dobře a bude pro nás klíčovým hráčem," dodává trenér HFK.

Olomoucký tým se v příštím kole MSFL doma střetne s favorizovanou Kroměříří.

SK Uničov – 1. HFK Olomouc 2:0 (2:0)

Branky: 21. Krč, 43. Koutek. Rozhodčí: Mikysla – Líkař, Polák. ŽK: Krč, Řehák, Hrubý, Můčka – Kucharčuk. ČK: 85. Kucharčuk.

Uničov: Uvízl – Koutek, Řehák, Vejvoda, Můčka – Jeřábek, Juřátek, Binar (85. L. Heinz), Vasiljev – Hrubý (82. Nuc), Krč (71. Komenda). Trenér: Jiří Balcárek.

HFK: Mucha – Kucharčuk, Kotouč, Lysoněk, Kováč (71. Buček) – Rozsíval, Tögel, Danis (82. Grézl) – Šteigl, M. Heinz, Hornich. Trenér: Oldřich Machala.