Putoval po hostováních, naposledy byl ve druholigové Bystrci. Kouč Martin Pulpit si ho stáhl zpět a šanci mu dal hned na začátku sezony. V1. kole v Českých Budějovicích se Lukáš už rozvičoval, ale premiéru v Gambrinus lize musel ještě odložit. Dočkal se v domácím utkání proti Mladé Boleslavi, nastoupil v základní sestavě a na hřišti vydržel až do konečného hvizdu.

Rozhovor


* Máte za sebou první start. Čekal jste, že přijde tak rychle?


Upřímně, abych řekl pravdu, tak nečekal. Samozřejmě jsem štastný, že to bylo takhle už ve druhém zápase na začátku sezony.

* Nebyl jste nervozní?


Dozvěděl jsme se to ráno v den zápasu. Nervozita tam určitě trošku byla. Jak ale začal zápas, tak to zeměspadlo. Soustředil jsem se na svůj výkon. Myslím, že jsem nepodal špatný výkon, to platí i celkově o týmu. Získali jsme zaslouženě tři body.

* Nastoupil jste místo Melinha, to bylo možná trošku nečekané.


Bylo to takové překvapivé. Nahradil jsem Melinha, uvidíme, jak to půjde dál. Snad se mnoubyl trenér spokojený.

* Trenér Pulpit je trošku bouřlivější. Jak to vnímáte na hřišti?

Samozřejmě je trošku bouřlivější. Ale chce nás povzbudit, chce, abychom šlapali. Věřím, že ti, na které křičí, si to neberou osobně. Snaží se nás povzbudit, myslí to dobře.

* Proti Boleslavi Sigma neměla moc šancí. Ze hry téměř žádnou, navíc v závěru hosté trošku zlobili. Dá se říct, že jste měli štěstí?

Bylo to těžké utkání, štěstíčko se knámpřiklonilo. Ze standardky to tam zapadlo. Jenže jak jsme dali gól, tak jsme trochu zalezli, obávali jsme se o tři body. Byli jsme vzadu a chtěli hrát na brejky.

* Byl to těžký zápas i proto, že předtím v Budějovicích to Sigmě nevyšlo?


Tamjsme podali špatný výkon, celkově jsme zklamali. Soustředili jsme se na Mladou Boleslav, chtěli jsme to hodit za hlavu. Vrátilo senámto třemi body, šlapali jsme, povedlo senámzvládnout první zápas.

* Takže teď už můžete být klidnější a získávat další body?


Po nepovedených Budějovicích jsme získalidomatři body, pro nás velmi důležité. Na Bohemians to bude těžké, ale věřím, že nějaké body dovezeme.