„Očividně šel míč za čáru od hráče Příbrami, ale najednou ukázal pomezní rozhodčí rohový kop,“ popisoval špatně posouzenou situaci ze závěru první půle olomoucký Lukáš Bajer, který se vrátil do sestavy Sigmy.

„Vždycky to může být lepší, ale hrálo se mi dobře. Hlavní je, že jsme hráli dobře jako tým,“ prohlásil pětadvacetiletý záložník.

V zápase jste vybojovali všechny tři body. Byli jste ale po vyrovnávací brance hostů hodně zmražení?
Jsme rádi, že to po tom průběhu dopadlo dobře. Začali jsme dobře prvních dvacet minut, dali jsme gól, ale oni pak vyrovnali. Ale tam měl být jasný odkop od brány.

Z tribuny to vypadalo jasně. Všichni jste to viděli i na hřišti?
Nevím, jestli pomezní nejdřív ukazoval, že má být odkop a pak to otočil. Ale očividně šel míč za čáru od hráče Příbrami. Pak najednou ukázal pomezní rozhodčí rohový kop.

Nahlodala vás hodně vyrovnávací branka, když jste věděli, že k ní vůbec podle pravidel nemělo dojít?
Ano. Zkrátka to byl roh, ze kterého jsme dostali nešťastný gól a určitě nás to hodně zaskočilo. Proto jsme rádi, že jsme dokázali vybojovat tři body.

Rozhodčím se celkově utkání moc nepovedlo. Souhlasíte?
Byly tam nějaké zákroky, které mohl posoudit kartou, nebo hráče alespoň upozornit. Nechal ale otevřenou hru a zápas měl volnější průběh. Pro nás jsou teď ale nejdůležitější tři body.

Nemrzely vás v průběhu zápasu ty zahozené šance v úvodní fázi?
Prvních dvacet minut jsme na ně vletěli a měli dost šancí. Možná, že kdybychom dali na 2:0, tak by byl ten průběh jiný, ale to je jen kdyby.

Po inkasovaném gólu jste byli hodně zaskočení. S čím jste šli do druhého poločasu?
O přestávce jsme si řekli, že na ně musíme vletět a hrát svoji hru, jak těch prvních dvacet minut. Dali jsme na 2:1 a pak na 3:1. Závěr jsme už chtěli dohrát v klidu. Jsme rádi, že jsme vybojovali důležité tři body.

Vrátil jste se do sestavy. Jak jste se na hřišti cítil?
Já jsem měl nepříjemný zánět. Teď už jsem zdravý, tak sem mohl naskočit do zápasu. Vždycky to může být lepší, ale hrálo se mi dobře. Hlavní je, že jsme hráli dobře jako tým.

První dvě jarní kola vám to tam moc nepadalo. Je pozitivní, že jsme konečně dali tři branky?
Na konci podzimu, kdy jsme dávali v průměru tři čtyři branky za zápas, to šlo výborně. Teď ty první dvě jarní kola byla taková jaká byla. Věřím, že jsme se dnešním zápasem chytli a že tam budeme dál pokračovat.

V dalším zápase na Spartě se pokusíte jen překvapit?
Přesně tak. Nebude to jednoduché utkání, ale hrát se dá všude. Věřím, že ze Sparty odvezeme nějaké body.

Miroslav Mazal