V pozici ofenzivního záložníka stojí za vysokou gólovou prudukcí Olomouce.

V Plzni se Sigma trefila dvakrát, proti Jablonci přidala další čtyři góly, všechny během pouhých 17 minut.

„Druhý poločas jsme začali úplně jinak, hned jsme dali gól a to nás ohromně nakoplo. Celý zbytek zápasu pak byl v naší režii,“ pochvaloval si režisér olomoucké ofenzivy, která je stejně jako v minulé sezoně nejlepší v lize.

Výkon vašeho týmu proti Jablonci, to byla doslova reklama na fotbal. Souhlasíte?
Určitě, myslím si, že pro diváky to musela být krásná podívaná. Z naší strany ale bylo nejdůležitější, že jsme vyhráli. V tomhle musíme pokračovat a za týden v Příbrami to potvrdit.

Vám osobně se podařil už zápas v Plzni, teď s Jabloncem jste opět odehrál vydařené utkání. Cítíte, že máte formu?
Cítím to na sobě. Ale fotbal není o individualitách, je to kolektivní sport, takže je důležité, že šlape celý mančaft. Panuje pohoda, uvědomujeme si to, ale musíme zůstat při zemi a pracovat.

Jablonec v prvním poločase začal poměrně pasivně, hráli jste do jejich hluboké obrany, která se navíc zatahovala čím dál tím víc. Gól ale dlouho nepřicházel, nezačínali jste být trošku nervózní?
Oba ty poločasy byly hlavně úplně rozdílné. V tom prvním jsme si sice několik šancí vytvořili, ale bylo to takové zvláštní. Druhý poločas jsme začali úplně jinak, hned jsme dali gól a to nás ohromně nakoplo. Celý zbytek zápasu pak byl v naší režii.

Dát jednomu z největších favoritů ligy čtyři branky během 17 minut, to se asi jen tak někomu podaří. I trenér Jablonce Komňacký řekl, že něco podobného ještě neviděl.
Určitě se to vídává málokdy, pro nás je to super a jsme jenom rádi.

V zápase jste zkoušeli i několik nových signálů. Je to věc, které se teď více věnujete?
Zkoušíme nové věci, i když se to někdy nepovedlo, tak jak by mělo (smích).

Myslíte přímák Tomáše Janotky?
Zrovna to byl ten případ, měli jsme zahrát něco a nakonec z toho bylo něco úplně jiného. Dopadlo to, jak to dopadlo.

Trenér Psotka na tiskové konferenci uvedl, že se vám stále lépe hraje do zataženého bloku, což pro vás býval v mnohých případech problém. Cítíte to podobně?
Určitě, chceme podržet balon a víc si to dávat. Když je ten blok zatažený, tak se tam opravdu těžko dostává. Tím, že se neustále nabízíme, jsme v pohybu a neztrácíme balony, tak se tam nějak dostaneme. Vždycky nějakou kombinaci vymyslíme, každopádně se do takové obrany dostáváme lépe než předtím.

Před sezonou se hodně mluvilo o tom, že první dva zápasy proti silným celkům Plzně a Jablonce hodně napoví o vašich ambicích. Začátek se vám povedl na výbornou, vedete ligu.
Start je podařený, Hubňa je nejlepší střelec, což je taky dobře. Hlavně, ať mu to střílí i v dalších kolech. A nejenom jemu. Že jsme po 2. kole na 1. místě, to nic neznamená, zeptejte se mě na to po 30. (smích).