Za výhrou nasměroval Litovel vydařený úvod. Už ve 2. minutě prostrčil Dragon míč do křídla na Bednáře, ten odcentroval a Baránek ve skluzu překonal brankáře Troubek Sohlicha.

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Znovu u něj byl Dragon, který dostal míč za obranu a tváří v tvář Sohlichovi se zachoval chladnokrevně.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně. Měli jsme pak i nějaké další šance. Soupeř byl ale velmi kvalitní. Ukázal, že body nemá náhodou," řekl litovelský trenér Jaroslav Šišma.

„Postupem času se kvalita Troubek začala projevovat. Začaly nás trochu přehrávat ve středu hřiště, kde nám chyběl Kratochvíl. Jindra je trochu jiný typ hráče, i když ho zastoupil velmi slušně," řekl kouč Tatranu.

Hosté i přes nepříznivý vývoj dlouho živili naději na body. Velkou šanci měl ještě na konci prvního poločasu Baran, který postupoval sám na Procházku. Litovelský gólman však vystihl pokus o kličku a příležitost zmařil.

Stejně se vedlo i po přestávce Nemravovi a Němčákovi, jejichž střely dobře chytající Procházka lapil.

„Zápas hodně ovlivnilo, že i nám chyběli dva hráči Vala s Gregovským. Museli jsme řešit post stopera, kam šel hrát Stoklásek. Ten se pak ve druhém poločase posunul téměř až na hrot a naši hru to hodně oživilo. Bohužel jsme neproměňovali šance. Kontaktní gól jsme dali příliš pozdě. Pak už nám nezbyl čas," prohlásil po utkání vedoucí týmu Troubek Pavel Němčák. Autorem branky z 86. minuty byl po centru Stokláska Čevela.

„My jsme byli lepší v prvním poločase, soupeř zase ve druhém. Měl tam dobré šance, ale i my jsme mohli vedení pojistit. Měli jsme tam brejky tři na jednoho a podobně, které jsme ale nebyli schopní dotáhnout," litoval Šišma. „S body proti silnému soupeři jsem určitě spokojený, ale ještě nejsme tak daleko, aby to byla maximální spokojenost," smál se trenér Litovle.

Troubečtí naopak ojížděli z Litovle s pocitem, že bylo na víc. „Určitě to tak je. Když ve dvacáté minutě prohráváte 2:0, tak se zápas těžko otáčí. Přesto si myslím, že alespoň bod jsme si za druhý poločas zasloužili," konstatoval Němčák.

Tatran Litovel – FK Troubky 2:1 (2:0)

Branky: 2. Baránek, 20. Dragon – 86. Čevela. Rozhodčí: Kubec – Křepský, Sedláček.

Litovel: Procházka – Čep, Planička, Krátký, Miklánek – Bednář (70. Otava), Šrom, Jindra, Kučera – Dragon (81. Vaca), Baránek. Trenér: Jaroslav Šišma.

Troubky: Sohlich – Pospíšil, Stoklásek, Čevela, Nemrava – Jakubec, Petráš, R. Haviernik, Němčák, Benýšek – Baran. Hrající trenér: Lumír Stoklásek.