Pokutových kopů bylo k vidění čtyřiadvacet, dva nechal hlavní sudí opakovat pro předčasný pohyb gólmana. Zábřeh proměnil osm penalt, HFK devět, postupuje tak do třetího kola poháru České pošty. Zápas s penaltovou nadstavbou trval tak dlouho, že se už pomalu smrákalo, když padla…

První půle byla přitom celkem nuda. Domácí se soupeře báli, jen odkopávali a do útočení se nehnali, hosté možná až moc profesorsky kombinovali, ale o výrazném tlaku se nedá mluvit ani náhodou.

Přesto měli hosté v první půli dvě výrazné šance: v 25. minutě trefil Ondra Čtvrtníček břevno, ve 39. minutě Chmelo hlavičkoval z malého vápna a domácí gólman s problémy vyrazil. Ještě chvíli před přestávkou Jan Tögek vystrašil domácí barvy také hlavičkou z malého vápna, ale tentokrát šel míč vysoko nad břevno.

Druhou půli odstartovala krásná akce Kostorka a Pospíšilem, který z pěti metrů těsně minul vzdálenější tyč, pak ale HFK začal ukazovat druholigové růžky. V 56. minutě naskočil na centr David Čep a hlavou poslal své barvy do vedení.

Olomouc pak byla do 66. minuty lepší, jenže pohrdla trojicí solidních šancí na uklidňující druhý gól a brzy se ukázalo, že to byla skoro smrtelná chyba.

V 55. minutě šel na trávník Libor Žondra, v 65. minutě obdržel první žlutou kartu, v 66. minutě druhou a tudíž i červenou.

Sulko mezitím poslalo na trávník trojici bijců Šichor, Bačík a Michalčák, začalo tlačit a tlačit, až vyrovnalo.

Před tím ale mělo šance, které se nedají definovat jinak než infarktové. Kdyby bylo zahazování fotbalových šancí studijní disciplínou, měla by většina zábřežských hráčů doktorandské zkoušky na jedna.

Tak třeba: Šichor po vybídnutí Bačíkem dává v běhu z malého vápna opravdu milimetr vedle tyče. Bačík vzápětí pálí z malého vápna do spojnice břevna a tyče opravdu strašlivou ránu.

Až čtyři minuty před koncem utekl obráncům po kolmici za obranu Krejčí, v šestnáctce přenechal Kostorkovi, který vyrovnal.

Pak přišly na řadu zmíněné pokutové kopy, drama jako hrom, až David Kobylík ukončil téměř nekonečný příběh.

HFK se tak může těšit na veleslavnou Duklu Praha, Sulko sice odehrálo zápas více než se ctí, jenže být tak blízko…

„Já klukům poděkoval, i když samozřejmě mě mrzí, že jsme vypadli. Penalty jsou loterie, vidím spíše ty pozitivní věci, že jsme dokázali soupeře zatlačit a vyrovnat," říkal po utkání kouč Sulka Jiří Balcárek.

Ten se usmíval na všechny strany, to olomoucký Oldřich Machala vypadal, jakoby jeho tým sestoupil do okresní soutěže. „Jsem naštvaný, neboť Žondra dostal červenou kartu a pro nás je to klíčový hráč. A taky, že jsme měli možnosti dát druhý gól, a místo toho takové dlouhé drama," nechal se slyšet Machala. „Chtěli jsme postoupit, postoupili jsme, ale až na penalty. Hráli jsme v deseti a nechali soupeře čuchnout a ten svou šanci využil," dodal.

„Nechtěli jsme hrát otevřenou hru, ty hráče, kteří by šli na penalty, jsem nechal záměrně na lavičce. Cíl byl neinkasovat první půli branku a pak poslat na hřiště ofenzivní hráče Šichora, Michalčáka a Bačíka. Taktika se nám hodně vydařila, že jsme neproměňovali velké šance, to nás trápí od začátku sezony. Mužstvo hraje výborně, bohužel nedáváme góly," podotknul Jiří Balcárek.

SK Sulko Zábřeh – 1. HFK Olomouc 1:2 na penalty (0:0, 1:1 – 8:9)

Branky: 86. Kostorek - 56. Čep. Rozhodčí: Kotík – Pelikán, Kondler. ŽK: Pospíšil, Furik – Dadák, Čtvrtníček, Chmelo, Žondra. ČK: 66. Žondra. Pokutové kopy: Bačík, Furik, Michalčák, Šalamoun, Kostorek, Rajnoha, Krejčí, Horák dali, Šichor, Linek, Bačík nedali – Čtvrtníček, Chmelo, Lukášek, Kobylík, Čep, Hromek, Karabina, Biolek, Kobylík dali, Dadák, Kopecký nedali. Vítězný pokutový kop: Kobylík. Diváci: 410.
Zábřeh: Procházka – Rajnoha, Šalamoun, Linek, Horák – Kostorek, Furik, Hajčík (46. Šichor), Kulíšek (56. Bačík) – Pospíšil (70. Michalčák), Krejčí. Trenér: Jiří Balcárek.
HFK: Karabina – Dadák, Murin (21. Čep), Lukášek, Kopecký – Kobylík, Čtvrtníček, Hromek, Tögek (55. Žondra) – Korčián (64. Biolek), Chmelo. Trenér: Oldřich Machala.