Vašíček a Chorý spolu svedli boj o útočníka číslo jedna už v zimní přípravě a vítězně z něj vyšel Chorý. Sobotní hattrick Vašíčka by to však mohl změnit. „Snažím se pořád makat naplno a dokazovat na tréninku, že na tu základní sestavu mám," prohlásil po demolici Sokolova čtyřiadvacetiletý útočník.

Odpor Sokolova jste zlomili už v úvodu. Jak moc vám pomohly ty rychlé góly?

Pomohly moc. Potom jsme se úplně uklidnili. Nevěděli jsme, s čím Sokolov přijede a po těch dvou gólech se hrálo skvěle.

S Varnsdorfem to byl v úterý vyrovnaný duel, zatímco Sokolov jste jasně přejeli. V čem byl rozdíl?

Myslím, že to bylo hodně o prvním gólu. S Varnsdorfem jsme ho dostali jako první, i když zase nás to možná nakoplo. Začali jsme pak víc jezdit a makat. Teď mi přišlo, že se po těch dvou gólech úplně položili. Ještě nás tam podržel Reichy (Michal Reichl – pozn. red.), když tam snad z metru chytil střelu.

Sokolov se v tabulce pohybuje nahoře a čekalo se, že zápas bude vyrovnaný. Je výsledek 7:0 překvapení?

Asi ten výsledek překvapení je. Bylo to o těch prvních gólech. Potom se položili, my se uklidnili a pak jsme ukazovali i pěkné akce pro diváky.

Dal jste hattrick, ale gólů jste mohl dát i víc. Souhlasíte?

Mohl jich být i víc. Už ten první gól jsem měl na noze, to bych měl dávat. Naštěstí tam Kušňa (Ondřej Kušnír – pozn. red.) skvěle šel do náběhu a z dorážky dal gól on.

Po těch dvou gólech jste se ze hřiště trochu vytratil. Jak velká byla touha po hattricku?

Chtěl jsem ten třetí gól ještě dát, i když jsem si v hlavě říkal, jestli si to nemám schovat i na další zápasy. Bylo tam pak i hecování od kluků, že určitě mám radost, že zaplatím něco do kasy. Ale ne, hattrick je super věc.

Po zimní přípravě jste se nedostal do základní sestavy. Jak jste to vnímal?

Snažím se pořád makat naplno a dokazovat na tréninku, že na základní sestavu mám. V přípravě mi to sice moc nepadalo, i když u mě je to takové specifické, protože já v přípravě snad nikdy nedal gól. Teď jsem dal v zimě aspoň dva, takže pro mě dobré. Hlavní ale je, abychom ligu dotáhli do konce na prvním místě, ať je tam jeden, nebo druhý.

V prvních dvou jarních zápasech jste porazili konkurenty v boji o postup. To je výborný start, souhlasíte?

Tak bylo to doma, kde musíme získávat všechno. A venku taky, pokud chceme postoupit. Naštěstí to už není jako podzim, kdy první tři čtyři kola byla hrozná. Říkali jsme si, že se to nesmí opakovat, což se zatím daří. Teď se nachystat na další zápas.

Trenér Kalvoda o vás prohlásil, že jste hráč, který v jednom zápase dá hattrick a potom třeba pět kol nic. Nebojíte se toho?

Už se mi to jednou stalo, potom mě na to trenér upozorňoval. Ale když se mi to samé stalo v lize, už jsem potom nějaké góly dal. Snad jsem si ještě něco schoval.

V příštím kole jedete do Znojma, kde jste v minulosti působil. Bude to pro vás specifický zápas?

Hlavně něco vypíšu do kabiny. Musíme zase bodovat, nejlépe naplno. Jsou tam nějací hráči i od nás, kteří také budou mít motivaci. Já k tomu budu přistupovat jako ke každému zápasu, hlavně to musíme zvládnout.

Autor: Ondřej Kašlík