Až minulou sobotu proti Ústí nad Labem trefil zpoza vápna přesně k tyčce. A mohl začít holický obrat skóre z 0:1 na 3:1. Angelo je v České republice spokojený, líbí se mu tady. "V Olomouci je hezky, klidně bych tady zůstal," říká útočník HFK. Ale už stačil poznat, že někteří lidé jsou zlí. "Dvakrát se mi stalo, že na mě někdo měl rasistické poznámky. Sice česky moc nerozumím, ale poznal jsem to. Nechápu to, s tím jsem se ještě nikde nesetkal," poznamenal hráč, který už působil v Rusku, Bulharsku a Izraeli. A pak se rozpovídal o svém dosud nejpovedenějším utkání v holickém dresu.

Rozhovor

V utkání proti Ústí jste dostával od spoluhráčů hodně balonů. Byl to důvod, proč jste se konečně střelecky probudil?

Je to jasné. Dostávám víc balonů a to se odrazilo v tom, že jsem mohl dát gól a být u akcí při dalších dvou. Můžu hrát pouze, pokud se dostanu k míči. Na postu, který hraju, to jinak nejde. Konečně to přišlo, ježíšmarja (použije české slovíčko) díky bohu.

Mohl jste dát hattrick, šancí bylo dost.

Ano, to mohl. Ale z každé šance není gól.

Vy jste byl několikrát sám před brankou, ale gól dal zpoza šestnáctky.

Ta střela se mi povedla. Abych se přiznal, ani jsem to moc neviděl. Až všichni začali křičet gól, tak mi to došlo.

Co chybělo, aby těch gólů bylo proti Ústí víc?

Párkrát jsem byl moc blízko a brankář to chytil. To bylo ve druhém poločase. Ale šance jsem neměl jenom já, měli je i ostatní spoluhráči. Měli jsme hodně šancí.

Do jednoho ze soubojů s brankářem jste šel trošku důrazněji a dostal jste za to kartu. Bylo to tak tvrdé?

Jo, žlutou kartu jsem dostal a ani nevím proč. Byl to normální souboj. Brankář mi narazil nohu, pěkně to bolelo, po utkání jsem to ledoval.

S Ústím měla Holice hodně šancí. Nebál jste se, že to neklapne? Dali jste dvě branky až v nastavení.

Nešla světelná tabule, takže abych pravdu řekl, jsem ani nevěděl, která je minuta. Hráli jsme a chtěli zvítězit. A myslím, že by bylo nespravedlivé, kdyby to skončilo remízou. Pořád jsme útočili, měli spoustu šancí, trefili dvakrát tyčku, balon nechtěl spadnout do sítě. Mohli jsme dát tři čtyři branky mnohem dřív.

Byl to váš zatím nejlepší zápas v Holici?

Dařilo se mi nejlépe ze všech zápasů. Ale v každém jsem chtěl hrát takhle. A věřím tomu, že náš tým ještě poroste, budeme hrát ještě daleko lépe. Celý tým se ovšem hodně zlepšil. Všechno to spěje k tomu, co jsem předpokládal. Že se budeme zlepšovat. A směřujeme k tomu, abychom hráli o postup do první ligy. Potřebujeme skončit první nebo druzí a postoupit.

Konečně jste protrhl střeleckou smůlu, takže teď už bude Angelo dávat góly pravidelně?

Byl to pro mě strašně důležitý zápas. Dodal mi strašně moc síly, hodně mi to psychicky pomohlo. Všichni ode mě očekávali góly, konečně se to začíná projevovat. Je dobře, že to přišlo. Celou dobu jsem pracoval na tom, aby to mohlo vypadat tak, jako v tom posledním zápase.

V Opavě jste nehrál, věříte, že teď v Hradci vám dá trenér důvěru?

To samozřejmě nemůžu s jistou říct, to je věcí trenéra. Ale je jasné, že každý fotbalista chce hrát. Vždycky chci hrát. Cítím se dobře, cítím se připravený. Chci pomoci týmu.