FNL

Do FORTUNA:LIGY přímo postoupila pražská Dukla, která mezi elitou vystřídá Zlín. Karviná a České Budějovice zůstávají i přes účast v baráži v první lize, protože byly úspěšnější ve dvojzápase s Vyškovem a Táborskem. Olomouc coby rezerva Sigmy postoupit do baráže nemohla.

Sestup si již v dřívějších kolech stvrdila Kroměříž, kterou ještě doplní Příbram. Pro moravské celky z nižších soutěží je důležité, že druholigovou příslušnost udržely týmy Prostějova a Jihlavy, což ovlivní (sníží) počet sestupujících z MSFL či divizí D, E, F.

Po utkání Prostějov - Vyškov | Video: Michal Muzikant

Postup (1): Dukla

Sestup (2): Kroměříž, Příbram

MSFL

Do druhé ligy si postup zajistila rezerva Baníku Ostrava.

Díky tomu, že z F:NL sestupuje pouze jeden moravský tým (Kroměříž), tak z MSFL sestupují jen tři týmy.

Postup (1): Baník Ostrava B

Sestup (3): Frýdlant nad Ostravicí, Bohunice, Hranice.

DIVIZE

Ze skupiny E postupuje Strání, ze skupiny D béčko Zbrojovky Brno a z F Hlubina.

Ze tří moravských divizí (sk. D, E a F) sestupuje celkem 5 týmů. Vždy ten poslední a následně dva předposlední týmy, které získají nejmenší počet bodů. Zachrání se tedy nejlepší tým na předposledním místě z tří skupin.

Jisté poslední místo a tedy sestup mají jistý ve skupině D Stará Říše, ve skupině E Přerov a ve skupině F Bruntál. Ze skupiny F také jistě sestupuje předposlední Jeseník.

O posledním sestupujícím se rozholo v posledním kole a je jím ze skupiny D Pelhřimov

Postup (3): Strání, Zbrojovka Brno B, Hlubina

Sestup (5): Bruntál, Stará Říše, Přerov, Jeseník a Pelhřimov.

KFS Olomouc

Krajský přebor

Jediné postupové místo získal v posledním kole Medlov, postup však odmít stejně jako druhý Bělotín, třetí Želatovice i čtvrté Čechovice. Postupuje druhý tým z Moravskoslezského kraje Petřvald.

Kvůli tomu se zvýšil počet sestupujících. Normálně by sestupovali v návaznosti na sestupující z divize jen tři týmy, ale kvůli nepostupu to jsou čtyři. Tento fakt odnesly Velké Losiny a přidaly se ke třem již déle jistým sestupujícím - Litovli, Bohuňovicím a Určicím.

Toto se promítne také v I. A i I. B třídách, kde se počet sestupujících zvýší o jednoho oproti původním předpokladům.

Postup (1): Medlov (odmítl stejně jako Bělotín, Želatovice i Čechovice. Postupuje druhý tým z Moravskoslezského kraje Petřvald)

Sestup (4): Litovel, Bohuňovice, Určice, Velké Losiny

I. A třídy

Z každé skupiny postupuje pouze 1. tým. Ve skupině A už je jistým vítězem Olešnice u Bouzova. Ve skupině B si prvenství dvě kola před koncem zajistila Velká Bystřice.

Počet sestupujících z krajského přeboru ovlivní počet sestupujících ze dvou skupin I. A tříd. Z KP sestupují 4 týmy, což znamená, že z každé skupiny sestupují dva nejhorší plus horší z dvojice týmů na 12. místě.

SK Paseka - Sokol Bernartice | Video: Michal Muzikant

Postup (2): Olešnice, Velká Bystřice

Sestup (5): Libina, Protivanov, Kralice na Hané, Lipník nad Bečvou, Slatinice

I. B třída

Do I. A tříd postupují vítězové všech tří skupin. Ve skupině A zvítězily Klenovice. Ve skupině B mají jisté prvenství Kožušany a skupinu C ovládly opět po roce Mikulovice. Všichni vítězové však postup odmítli a tak to připadlo dalším týmům v pořadí. Ze skupiny A postupují druhé Radslavice.

Z béčka nakonec postupují Kožušany (*V zápise STK KFS Olomouc ze dnes 12.6. bylo uvedeno, že Kožušany postup odmítly, což na svaz doručily poštou. Naopak druhý Černovír postup akceptoval. V zápise STK KFS Olomouc ze dne 20. 6. jsou Kožušany zapsány jako vítěz s právem postupu bez poznámky o tom, že by postup odmítly, jako tomu bylo u jiných týmů). „Kožušany nás potom požádaly, zda by nemohly dostat čas do posledního kola, na což měly právo a poté sdělily, že postup akceptují. Černovír s tím byl seznámen,“ sdělil Deníku sekretář KFS Olomouc Pavel Peřina.

Ze skupiny C postupuje Nový Malín. a z céčka Nový Malín.

Stejně jako v předchozích případech, i tady počet sestupujících z vyšších soutěží ovlivní počet sestupujících z I. B tříd.  Z I. A tříd sestupuje pět týmů, což znamená, že z každé skupiny sestupují dva nejhorší a poté nejhorší tým na dvanáctém místě (celkově tedy 7 týmů).

Ve skupině A jsou jistým sestupujícím Újezdec a Vrchoslavice a jako nejhorší tým na 12. místě Hustopeče nad Bečvou.

Ve skupině B jistě sestupuje Moravský Beroun. Doplní jej Hněvotín.

Ve skupině C jsou jistými sestupujícími Oskava a Velké Losiny B.

Postup (3): Radslavice, Kožušany, Nový Malín

Sestup (7): Újezdec, Vrchoslavice, Moravský Beroun, Hněvotín, Hustopeče nad Bečvou, Velké Losiny B, Oskava,