Deník přináší 4 nedostatky, které sobotní mač odhalil a na kterých by měl prvoligový nováček zapracovat během zimní přestávky.

ÚZKÝ KÁDR

Trenér Václav Jílek využíval během podzimu pěkně po „brücknerovsku“ jen dvanáct hráčů. Vzhledem k výborným výkonům a štěstí, že Hanákům drželo zdraví a nesbírali karetní tresty, šlo o logický krok.

Díky úspěchům ale vznikla mylná představa, že Sigma disponuje širokým a kvalitním kádrem, což popřelo poslední utkání.

V Liberci poprvé v sezoně chyběl víc než jeden hráč základní sestavy, k vykartovanému Chorému se přidal nemocný Falta.

Náhrada? Nulová. Moulis s Hálou svou šanci nevyužili.

VENKOVNÍ DŮRAZ

Baník, Bohemians a naposledy Liberec. Ve všech třech posledních venkovních duelech se Hanáci svému soupeři nevyrovnali v agresivním přístupu.

A zatímco v Ostravě a Praze to se štěstím stačilo na remízu, kvalita Slovanu již Olomouckým bod nedovolila.

Svůj standard odvedli jen někteří, a to zejména obránci a defenzivní záložník Kalvach. Útok neexistoval.

Bohužel se ukazuje, že právě svou tvrdostí a schopností strhnout a „nakazit“ tím ostatní je momentálně forvard Chorý nepostradatelný.

ZVLÁŠTNÍ TAHY

Při absencích bijce Chorého přišel kouč Jílek se zajímavou variantou, kdy se na hrot posunul Plšek a pod něj Texl. Fungovalo to, blonďatý záložník si pochvaloval volnost.

Proč Jílek však nezvolil osvědčené složení i na severu Čech, ví jen on sám.

Pravdou však je, že „překvapení“ soupeře se nekonalo a zlepšení přišlo až ve chvíli, kdy vpředu kooperovalo právě duo P+T.

Stejně tak působilo zvláštně i nasazení defenzivního záložníka Michala Obročníka za stavu 0:1, když byl na lavičce uzdravený útočník Václav Vašíček nebo produktivní stoper Jan Štěrba…

NEKONSTRUKTIVNÍ BUCHTA

Kombinační převaha Slovanu, mimo jiné týmu s nejvyšším procentem v držení míče, v sobotu bila do očí.

Mohl za to i jeden (na první pohled nepodstatný) detail – vynikající práce nohama libereckého brankáře Ondřeje Koláře, který i pod tlakem rozehrával míče konstruktivně na vysoko postavené krajní beky, čímž domácí Sigmu přečíslovali.

Jílek vyznává podobný styl hry, žádné nakopávání. Technika olomouckého gólmana Miloše Buchty však není na takové úrovni, což je snad jeho jediná slabina.