Velký zážitek si Šebkovice mohly vychutnat díky svému zapojení do projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal.

Ten má za cíl podporovat kopanou na regionální a amatérské bázi. I fotbalisté z nižších soutěží díky němu mohou nahlédnout, jak vypadá atmosféra a zázemí největších českých klubů a prožít naprosto exkluzivní fotbalové chvíle.

Tak jako Šebkovice, které se do projektu zapojily v minulém roce, kdy mohly na vlastní oči sledovat zápas SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha. Teď si navíc proti Hanákům sami zahrály.

„Je to krásný zážitek, vyzkoušeli jsme si, jaké to je, zahrát si proti prvoligovému klubu,“ usmíval se brankář šebkovického klubu Karel Klubal.

I přesto, že jeho tým v utkání inkasoval celkem osmadvacetkrát, rozdíl osmi tříd byl na trávníku samozřejmě patrný.

Trenér Šebkovic Roman Růžička však ocenil, že Sigma k zápasu přistoupila poctivě a dala jeho týmu skutečně pocítit, jak silná nejvyšší česká soutěž je.

„Sigma nemůže žádné utkání hrát jako pouťák. Trenér jim standardně dal pokyny, samozřejmě hráli tak, aby se nezranili. To znamená, že hráli v nasazení a rychlosti, aby nám pořád utíkali,“ usmíval se Růžička.

Domácí hostům půjčili Heinze

Jeho svěřenci tak mohli slavit alespoň čestný úspěch, o který v 63. minutě postaral Michal Roupec.

„Zaplaťpánbůh za něj. Ke konci už nás ale do své obrany pouštěli častěji. Mohli jsme dát i víc gólů, nakonec to byl jen jeden. Ale i ten je dobrý,“ hodnotil šebkovický kouč.

Marek Heinz u míče

Spokojený byl i jeho o něco slavnější kolega Zdeněk Psotka.

„Jsme rádi, že si Šebkovice vybraly zrovna nás. Je dobře, že se takové propagační akce konají a nejenom napříč fotbalovými soutěži, ale i napříč věkem. Fotbal se tak proplétá a všichni si mohou vyzkoušet, co která soutěž obnáší,“ prohlásil trenér.

Pod jeho vedením se Sigma účastní jedné propagační akce za druhou a patří v tomto směru k nejaktivnějším týmům v Gambrinus lize.

„Kromě smluvně daných akcí děláme i řadu vlastních. To prostě k fotbalu patří, je to show pro lidi a hráči to respektují,“ vysvětlil Psotka.

„Do projektu jsme se zapojili z několika důvodů. Dostali jsme nové dresy, navíc byla možnost se zúčastnit takových akcí, jakou byla tato. Pro všechny to byl obrovský zážitek zahrát si proti ligovým hráčům. Trenér Sigmy Zdeněk Psotka k tomu navíc přistoupil úplně skvěle a na druhou půlku nám půjčil Marka Heinze, takže si kluci zahráli nejen proti, ale i s ligovou hvězdou v jednomu týmu,“ pochvaloval si akci Gambrinusu Kopeme za fotbal šebkovický Růžička.

Zápas sledoval z lavičky i útočník varšavské Legie Michal Hubník

Olomouc byla dobrá volba, pochvalovali si

Kromě samotného zápasu se fotbalový zájezd z Šebkovic zúčastnil i komplexní prohlídky olomouckého fotbalového svatostánku. Prošel si nejnovější chloubou Androva stadionu – moderní jižní tribunou, kde nahlédl také do luxusních skyboxů a VIP prostor Sigmy.

Dozvěděl se něco o technické vybavenosti olomouckého zázemí, nejvíce času pak strávil v regeneračních prostorách jednoho z nejlepších českých stadionů. Možná i proto se Šebkovice vydaly do Olomouce a ne na brněnskou Zbrojovku či Slovácko, což byly další možnosti.

„Olomouc nám přišla nejsympatičtější a zvolili jsme dobře,“ dodal Růžička.

Fotbalisté Sokola Šebkovice na jižní tribuně Androva stadionu.