„Otázky až tak zákeřné nebyli. Děti se ptají na cokoliv a u nich člověk nikdy neví, co řeknou. Třeba otázka kolik jsem zranil hráčů, byla hodně zajímavá. Nikdy jsem si ji takhle nepoložil,“ usmíval se Michal Hubník.

Na Andrově stadionu se sešlo na pět desítek začínajících fotbalistů od sedmi do dvanácti let.

„Doufáme, že pomůžeme zviditelnit fotbal v Olomouci. Chceme ukázat, že se fotbal dá hrát v různých věkových kategoriích a do reprezentace se dá dostat i z Olomouce. Proto celý projekt vznikl. Doufám, že to bude každý rok pokračovat,“ přál si reprezentační útočník.

Na týdenní soustředění do Olomouce dorazili mladí fotbalisté nejen z celé Moravy. „Dozvěděl jsem se, že přijeli i kluci z Teplic, což mě hrozně překvapilo. Je vidět, že jsou tady kvalitní trenéři,“ upozornil Hubník.

Na začátku fotbalové školy ještě chyběl obránce Herthy Berlín, který měl klubové povinnosti v Něměcku. „Roman určitě přijede v druhé polovině,“ slíbil Michal Hubník.

Mladí fotbalisté v Olomouci absolvují prvotřídní tréninkové jednotky ve sportovním areálu SK Sigma Olomouc pod vedením profesionálních mládežnických trenérů z místního klubu, mají zajištěnu regeneraci, hodiny cizího jazyka, besedy s profesionálními hráči a trenéry bohatý doprovodný program v podobě aquaparku, trojrozměrného kina nebo bowlingu.

Fotbalová škola Romana a Michala Hubníkových