Hanáci tak paralelně rozjíždějí i plán B. Na zkoušku dorazil na Hanou srbský střední obránce Milan Savić. To není žádný velezkušený třicátník, ale čtyřiadvacetiletý borec se zajímavým životopisem.

„Hrál s Urošem Radakovičem v juniorských reprezentacích. I od něj jsme na Milana dostali dobré reference,“ prozradil trenér Václav Jílek.

Čtyřiadvacetiletý Savić je rodákem z Bělehradu. Z Partizanu odešel už v dorosteneckém věku do belgického Gentu, kde se však výrazněji neprosadil.

Po návratu domů hrál za OFK Bělehrad a Novi Pazar.

Působil také v kyperské Famagustě, na Maltě a naposledy v lotyšském klubu RFS Riga.

Holá lýtka v mrazu

V pondělí absolvoval Savić s týmem obě dvě tréninkové fáze. Dopolední v posilovně, odpolední na umělce.

Prozatím zaujal především tím, že i v mrazu jako jediný z hráčů vyběhl ve zkrácených teplácích s holými lýtky.

Další příležitost vysloužit si kontrakt bude mít v příštích dnech a především ve víkendovém přípravném utkání.

„Jde o klasickou zkoušku na týden. Zůstane u nás do dvojzápasu s Trenčínem, pak si to vyhodnotíme a uvidíme. Může to být zajímavý hráč,“ řekl Jílek.

„Nový Radakovič“ by se Sigmě mimořádně hodil. Také on dorazil před lety do Olomouce jako neznámý borec, nakonec se stal ale pilířem obrany, pomohl klubu do evropských pohárů a ještě mu vydělal peníze.

Od jeho letního odchodu do Sparty se vedle Václava Jemelky ve stoperské dvojici hráči střídali jako na orloji a až na záložníka Kalvacha, který je však více potřeba ve středu pole, nepřesvědčil nikdo.

„Kéž by to tak byl nový Uroš,“ pousmál se Jílkův asistent Jiří Saňák.