Zatím není jisté, zda Falta nastoupí už v sobotním přípravném utkání proti Slovanu Bratislava, se kterým se Zbrojovka utká na Srbské od pěti hodin odpoledne. V pátek totiž ještě odehrál poločas v dresu Viktorie při výhře 3:0 s Táborskem. „Jsme nesmírně rádi, že v Šimonově osobě získáváme zkušeného a kvalitního hráče, využitelného na víc pozicích v záloze, primárně na levém kraji,“ uvedl na klubovém webu brněnský trenér Richard Dostálek.

Olomoucký odchovanec potká ve Zbrojovce spoustu známých tváří. „Moc se těším na novou výzvu a na spolupráci jak s novými hráči, tak s těmi, které znám z minulých angažmá. Hlavně to jsou kluci ze Sigmy, Texlík, Hláďa, Hlave. Hrával jsem i s Řízkem, znám i další kluky. Nejdu do neznámého prostředí,“ jmenoval Jiřího Texla, Jana Hladíka, Jana Hlavicu nebo Jakuba Řezníčka.

Ze Sigmy přestoupil v zimě 2021 do Plzně. Jaro strávil na hostování v Ostravě, doposud nasbíral 186 prvoligových duelů, v nichž dal šestnáct gólů. „S trenérem už jsme se stihli pobavit o mé roli a ještě o ní určitě mluvit budeme. Mé vytížení v Plzni by asi nebylo takové, i proto jsem zvolil tuhle cestu. Věřím, že se nám bude dařit, budeme úspěšní a nebudeme hrát v dolních patrech tabulky,“ přál si Falta.