Základní část čeká posledních pět kol a vzhledem k novému hracímu systému slibují extrémně napínavou podívanou.

Z pohledu Sigmy může hodně napovědět už sobotní zápas ve Zlíně (15.00).

Hanáci díky vydařenému poslednímu měsíci poskočili na desáté místo a za určité konstelace mohou ještě útočit i na první šestici, která se bude prát o titul. Právě Zlín ji uzavírá a na Sigmu má náskok pěti bodů.

„Já se pořád dívám hlavně za nás. Na poslední tři místa,“ ujišťoval trenér Václav Jílek po domácím vítězství nad Libercem.

Od nebezpečné baráže dělí Olomouc také pět bodů.

V areálu na Nových Sadech slavnostně otevřeli nové zázemí pro regionální fotbalovou akademii. Uprostřed Karel Poborský, vpravo předseda FK Nové Sady Josef Ondroušek
Poborský otevřel areál na Nových Sadech. Nádhera, tiše závidím, řekl

Zlín bez Poznara

Po Liberci Sigma ještě těsně před reprezentační přestávkou prohrála na Spartě, která tak přerušila sérii čtyř triumfů v řadě. Vrátit se na vítěznou vlnu ve Zlíně by bylo skvělé.

„Byla by to výborná výchozí pozice, ale musíme jít jeden zápas za druhým. Tabulka je vyrovnaná a pořád můžeme skončit kdovíkde,“ přikývl záložník Šimon Falta, který dal na pražské Letné jediný olomoucký gól po přihrávce Jakuba Plška.

Ten ovšem kvůli čtyřem žlutým kartám ve Zlíně hrát nebude. Stejně jako vyloučený Martin Nešpor.

Bez svého elitního útočníka bude i Zlín. Tomáš Poznar si odpykává dodatečný trest za zákrok na ostravského Mešaninova.

Zlín vede bývalý olomoucký trenér Roman Pivarník, takže o Sigmě má dobrý přehled.

„Tým je dlouho pohromadě, minulý ročník jim vyšel velmi dobře. Mužstvo je složené z hráčů, kteří pode mnou v mužském fotbale začínali a už se dostali do střední generace. Mají sílu na míči a my budeme muset opět podat maximální výkon, abychom uspěli,“ prohlásil pro klubový web Pivarník.

Jeho soubor naposledy prohrál v Liberci a na jaře je celkem nevyzpytatelný. Porazil poslední Duklu a vyhrál i zmiňovaný duel s Baníkem. Na druhou stranu vyšel naprázdno v Příbrami i doma s Bohemians.

Martin Kotůlek na Euro 1996 v Anglii
Martin Kotůlek bránil Anglii i Brazílii. Jaké to bylo ve Wembley?

Remíza - nejčastější výsledek

Oba týmy se na podzim utkaly dvakrát. V poháru slavila postup Sigma, ligové utkání na Hané skončilo 1:1. Remíza je mimochodem nejčastějším výsledkem posledních let. Sigma sice se Zlínem sedmkrát v řadě neprohrála, na druhou stranu se jen dvakrát radovala z vítězství.

„Čeká nás zkušené mužstvo, které hraje velice pragmatický fotbal. Hráči vědí, kde a jak se mají pohybovat, jsou schopni v danou chvíli volit správná řešení. Hlavně trojice středových hráčů má velkou kvalitu a jsou schopni svou zkušeností zvládat těžké zápasy,“ říká před sobotou trenér Václav Jílek.

„My ale chceme navázat na venkovní utkání, která se nám vydařila, a chceme ve Zlíně bodovat,“ dodal.