Na Votroky ztrácí Hanáci pouhé dva body a právě výhra ve vzájemném souboji by je vysněnému cíli přiblížila. Posilněni navíc budou remízou s Plzní. „Ceníme si, že jsme zápas s ní zvládli vyrovnat. Posledních třicet minut bylo velmi dobrých, ale je to už historie,“ řekl asistent trenéra Jiří Saňák.

Nepůjde však o nic lehkého. Hradec na jaře prohrál na domácím hřišti pouze se Slavií a venku nestačil na Plzeň, jinak v ostatních duelech FORTUNA:LIGY uhrál alespoň bod. Nyní drží pětizápasovou neporazitelnost a naposledy remizoval na Bazalech s Baníkem 0:0.

FC Hradec Králové - SK Sigma Olomouc

Výkop: NE, 17.00
Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Líkař.
Poslední vz. zápas: 2:2
Bilance: 6 – 6 – 13
Předpokládané sestavy:
Hradec Králové: Vízek – Leibl, Král, Klíma – Novotný, Rada, Kodeš, Mejdr – Vlkanova, Kubala, Rybička.
Absence: Urma (zranění).
Sigma: Macík – Slavíček, Hubník, Jemelka, Vepřek – Breite, Greššák – Navrátil, Růsek, Daněk – Chytil.
Absence: Chvátal (ŽK), Hála, Pablo, Poulolo, Spáčil, Matoušek (zranění), Hadaš, Vaněček (nejistý start).

„Hradec hraje často v rozestavení 3-4-3. Je to hodně fyzický, soubojový styl a nebojí se faulů. Je to nepříjemný soupeř, stěžejními postavami jsou Jakub Rada a Adam Vlkanova. Dají týmu kvalitu ve hře jeden na jednoho i v herní chytrosti,“ přiblížil soupeře Saňák.

Zato Olomouc venku po zimní pauze vyhrála jen v Karviné, jinak všechny duely na hřištích soupeřů prohrála.

V duelech proti Hradci se jí daří. Naposledy s ním prohrála v roce 2011. Na podzimní listopadový duel ale nevzpomínají Hanáci rádi. Po brankách Růska a Breiteho vedli už 2:0, ale nakonec byli rádi za bod za remízu 2:2.

„Chceme se porvat o šesté místo a povinnost nám velí vyhrát. Je to přímý souboj o šestku. Hradec má výborné trenéry a poctivý tým, který je na výši z hlediska organizace hry,“ pokračoval Saňák.

Chybět kvůli čtyřem žlutým kartám bude pravý obránce Juraj Chvátal.

„V týmu jsou drobné šrámy, ale snažíme se na tom pracovat, abychom byli co nejlépe připravení na zápas,“ uzavřel Saňák.

Předposlední kolo základní části má jednotný hrací čas a výkop je v neděli v 17 hodin.

Béčko hraje o postup

V Neděli v 10.15 čeká důležitý zápas také béčko Sigmy Olomouc. To se v MSFL střetne proti lídrovi z Kroměříže. Na Hanáckou Slavii ztrácí z druhé příčky nyní pět bodů a pere se s ní o postup do druhé ligy.