Přímo do ní by ale Sigma mohla klidně proniknout taky. Vždyť na Mladou Boleslav, která šesté místo drží, jí chybí jen jeden bod. „Prvotní cíl byla prostřední skupina, ale jak se to teď vyvíjí, chceme zaútočit na šestku,“ připustil útočník Jakub Yunis.

„To bys ale musel v každém zápase dávat dva góly,“ zavolal v žertu na forvarda trenér Václav Jílek po minulém utkání s Karvinou, které Yunis brankou na 3:2 rozhodl.

Kouč Olomouckých zůstává zatím obezřetný.

„Ještě není nic hotové. Až budeme mít sedm bodů náskok na 11. místo dvě kola před koncem, můžeme se bavit o útoku na šestku,“ řekl Jílek o pár minut později na tiskové konferenci.

Zároveň ale zdůraznil, že Sigma ani v takovém případě nehodlá v závěru soutěže spekulovat nad tím, jestli by náhodou cesta do Evropy nemohla být schůdnější z play-off v prostřední skupině, než z elitní šestky.

„Nic takového rozhodně z naší strany nepřijde. Absolutně ne,“ ohradil se Jílek. „Musíme hráče učit hrát pokaždé na maximum. Budeme hrát tak, abychom získali co nejvíce bodů,“ zopakoval.

Bez Housky i bez Beneše?

V Opavě se Sigma bude muset obejít bez záložníka Davida Housky. Nejistý je start stopera Víta Beneše, který měl být připraven už na minulé kolo, ale nakonec po rozcvičce oznámil trenérům, že není stoprocentně fit. Do sestavy se naopak může vrátit po karetním trestu Tomáš Zahradníček.

Opavští před týdnem prohráli 2:3 na hřišti Příbrami a zkomplikovali si boj o záchranu v nejvyšší soutěži, protože střední skupina se jim vzdálila na pět bodů, zatímco náskok na baráž se ztenčil jen na tři.

„Kdyby se hrálo starým způsobem, tak už jsme zachránění. Jsme v lize první rok a záchrana je prvořadá,“ vykládal čtyřicetiletý záložník Pavel Zavadil.

Zkušený borec, který ve své bohaté kariéře prošel i Sigmou, měl v závěru zápasu v Příbrami drobný zdravotní problém s kotníkem, proti Olomouci by ale měl být připraven.

Trenérovi Ivanu Kopeckému se navíc po karetním trestu vrací kapitán Žídek a nepříjemný útočník Smola, který Sigmu trápil na podzim. Hanáci museli dohánět dvougólové manko a nakonec vydřeli remízu 2:2.

„Každý zápas je ale jiný. Sigma je mužstvo jara. Herně i výsledkově se zvedla. Postaví se proti nám dobrý a běhavý tým,“ řekl Kopecký.

Olomoucký útočník Pavel Dvořák může v Opavě nastoupit ke svému 200. ligovému zápasu.

A ještě jedna specialita se chystá. Duel bude řídit jako hlavní rozhodčí Jana Adámková, pro kterou to bude druhý mač v nejvyšší soutěži.

V tom prvním shodou okolností pískala také Olomouc. Sigma ale nevzpomíná ráda. Na podzim prohrála doma s Mladou Boleslaví vysoko 0:4.

Zápas začíná v sobotu v 15.30.