A to přesto, že komise rozhodčích v úterý konstatovala, že Falta dostal od rozhodčího Zbyňka Proskeho červenou kartu neoprávněně.

Řády ale podle disciplinární komise neumožňují vyloučeného hráče úplně omilostnit.

"Musíme vycházet ze zápisu o utkání a ze zprávy delegáta FAČR. Disciplinárka nemůže být dalším rozhodčím. Pokud rozhodčí, a to navíc na základě videa, vyhodnotil situaci na vyloučení, respektujeme to,“ vysvětloval předseda disciplinární komise Richard Baček.

„My bychom mohli zasáhnout pouze tehdy, pokud by došlo k zásadnímu pochybení rozhodčího, pokud by například potrestal jiného hráče nebo pokud by se žádné závadné jednání vůbec nestalo. To není tento případ," vysvětlil Baček.

Většina fotbalové veřejnosti přesto nad rozhodnutím kroutí hlavou. Zklamán byl především trenér Sigmy Václav Jílek.

"Neznám disciplinární řád a procesní věci. Ale po úterku, kdy komise rozhodčích řekla, že Šimon dostal červenou kartu nesprávně, je pro mě takový obrat velkým překvapením, nevím, jak jinak to nazvat,“ řekl Jílek. "Je to asi první hráč v historii, který bude stát za žlutou," dodal.

Není to zákeřný hráč

Falta dostal v sobotu v Liberci červenou kartu za faul na Radima Breiteho. Při zpracování mu lehce odskočil míč, Breite přilétl zezadu a Faltovi ho odpálil od nohou.

Olomoucký záložník, který o soupeři nejspíš ani nevěděl pak nešťastně došlápl na kotník libereckého fotbalisty. Sudí Proske se poté po dlouhatánské konzultaci s videorozhodčím Příhodou rozhodl Faltu vyloučit.

K překvapení většiny fotbalové veřejnosti.

"To není faul Falty na červenou kartu, to je faul na fotbal," nebral si servítky hned po zápase na tiskovce trenér Jílek.

„Z pohledu hráče je to absolutní nesmysl. To nemůže být červená karta,“ prohlásil například v zábavné talkshow stanice O2 TV Sport TIKI-TAKA obránce pražské Slavie Vladimír Coufal.

„Falta není zákeřný hráč, který by někomu prošlápl schválně kotník," dodal.

Více o rozhodnutí disciplinární komise i o tom, jaké problémy bude mít Sigma s nahrazením Falty si přečtěte
v pátečním tištěném vydání Olomouckého deníku