Přesně před rokem válčil Jílek v barvách Sigmy v předkole Evropské ligy proti španělské Seville. Teď se postaví proti „svým“ jako soupeř.

„Jestli se uvidíme, tak se pozdravíme. Učil mě ještě na základní škole, takže ignorovat ho určitě nebudu,“ prozradil Martin Hála, který se v posledním ligovém kole vrátil na trávník po dlouhém zranění a hned dal gól Teplicím.

„Slušnost tam musí být. Popřejeme si štěstí do zápasu a ať vyhraje lepší,“ přitakává záložník Šimon Falta.

Oba pod Jílkem zažili návrat olomouckého fotbalu ze sklepa na výsluní. Jílek v uplynulých třech letech pomohl Hanákům ze druhé ligy až do Evropy.

„Teď šel jakoby za lepším, tak máme možnost mu předvést, jak to ve skutečnosti bude,“ uculoval se Hála.

„Nakonec proti komu se chcete víc ukázat, než proti Spartě a bývalém trenérovi,“ dodal.

„Motivace bude zvýšená, jsou tam pro nás i nějaké dny volna ve hře. Jen to musíme přenést na hřiště,“ doplnil Falta.

Trenér Sigmy Radoslav Látal
Látal: Sparta má pořád zvuk. Na tyto zápasy se musí hráči těšit

Cítíme šanci, ale s respektem

Olomoučané cítí před zápasem na Letné šanci na úspěch. Sparta ani pod Jílkem zatím nezastavuje svůj útlum a nevyzařuje stejnou auru jako v minulosti.

„Vždycky to bude Sparta. Respekt k ní určitě pořád máme. Ale je cítit, že teď není tak silná, jako dřív, když pravidelně hrála o tituly a vyhrávala je. Už jsme je doma několikrát porazili. Víme, že se to dá dokázat,“ burcuje Falta.

„Pro nás je asi lepší hrát tam teď, když nejsou v optimální pohodě, než třeba v době, kdy by měli za sebou pět výher,“ přidává Hála.

„Doma jsou ale pořád silní. Cítíme šanci, ale stále s respektem,“ připomněl.

Že by vzájemná znalost nějak výrazněji promluvila do zápasu, to ani jeden z Olomoučanů nepředpokládá.

„Soupeře máme nakoukané tak jako tak, myslím si, že je jedno, jestli na lavičce je náš bývalý trenér, nebo někdo jiný. Nějakou šablonu tam asi mít bude. Uvidíme, jestli se nám podaří je na něčem nachystat,“ řekl Falta.

Každopádně ani on, ani jeho spoluhráč rozhodně neřeší to, že by Jílkovi v novém angažmá mohli případným úspěchem uškodit.

„Tak nejde přemýšlet. Nejdeme proti Jílkovi, ale proti celé Spartě. Jestli vyhrajeme, tak budeme samozřejmě rádi a nebudeme brát ohled na to, kdo stojí na lavičce,“ dodal Hála.

Obránce Olešnice Milan Machalický
Machalický: S Opavou to byl obrovský zážitek, snad nám pomůže k titulu